Katilden akıl almaz istek

Adana'da mahkumiyetini 'iyi hali' nedeniyle çaycılık yaparak geçirdiği Adliye'de zabıt katibi 34 yaşındaki Derya Boğa'yı öldüren Deniz Çulhaoğulları çok ilginç bir teklifte bulundu

Katilden akıl almaz istek

11 Ocak Pazartesi günü işlenen cinayetin ardından kaçıp ortadan kaybolan, babası 15 yıl önce ölen Deniz Çulhaoğulları, annesi ile 2 kızkardeşinin birlikte yaşadığı evlerini telefonla aradı.

3 çocuklu ailenin tek erkek çocuğu olan Deniz Çulhaoğulları, teslim olacağını bildirirken, polisin kendisine bir gün evde kalması için izin vermesini istedi.

Oğluna, 'teslim ol' çağrısı yapan anne Leyla Çulhaoğulları, "Oğlumun tahliyesine 71 günü vardı. Nasıl oldu da bu olay yaşandı. Aklımız almıyor.

Duyduğumuza göre Deniz, bazı yerleri aramış. Evimizi de aradı. Kızım Demet'le görüştü. Demet'e, 'Ben teslim olacağım. Ancak, bir gün evde kalmak. Sizle birlikte olmak istiyorum. Daha sonra beni götürsünler' demiş. Bu görüşmeyi polise bildirdik.

Evimize gelen polisler, oğlumun bu isteğini üst makamlara ileteceklerini bildirdiler. Hepimiz perişan olduk. Bir an önce teslim olsun" dedi.

Eşini ve kayınpederini yaraladığı için, 'adam öldürmeye teşebbüs' suçundan yargılanıp, 25 yıl hapse hüküm giyen, 9 yıldır cezaevinde bulunan Deniz Çulhaoğulları, iyi hali nedeniyle çaycılık yaptığı Adliye'de çalıştığı zabıt katibi Derya Boğa'yı bıçakla öldürmüştü.

Geçen pazartesi günü işlenen cinayetin ardından kaçan cinayet şüphelisi, DHA'yı da telefonla arayıp, aşkının karşılıksız olmadığını öne sürmüştü.

Yüksel EKER/ADANA (DHA)