Katili torunu

İstanbul'da 2006'da evinde cesedi bulunan Emine Pulut'un katili torunu Tuğçe çıktı

14 Ekim 2009, Çarşamba 05:00
A A

Polis cinayet soruşturması yaparken ‘Canım babaannem gitti’ diyerek kendini yerden yere atan torunun abartılı tepkilerinden şüphelendi. Torun 3 yıl takip edildi. Üniversiteyi kazanıp Kırıkkale’ye giden torun arkadaşlarına “Babaannemi hiç sevmezdim” deyince operasyon için düğmeye basıldı...

DOSYA TEKRAR AÇILDI

İstanbul Esenyurt’ta Emine Pulut (62) 9 Kasım 2006’da evinde başına sert bir cisimle vurularak öldürülmüş halde bulundu. Soruşturmayı İl Jandarma yaptı, sonuç alınamayınca dosya faili meçhul olarak kaldı.

Savcının talebiyle dosya tekrar açıldı ve soruşturma Cinayet Masası’na devredildi. Polis katili bulmak için cinayet öncesi eve gelen yabancıları araştırdı. Ancak sonuç çıkmadı.

ÜNİVERSİTE DE OKUYOR

Polis Emine Pulut’un oğulları, gelinleri ve torunlarını mercek altına aldı. Polis evlerine geldiğinde Emine Pulut’un o dönem lisede okuyan torunu Tuğçe üzüntüden kendini yerden yere attı.

Torunun abartılı tepkisi polisi şüphelendirdi ama delil bulunamadı. Fakat Tuğçe takibe alındı. Geçen sürede Tuğçe üniversite sınavına girip Kırıkkale Üniversitesi Elektrik Bölümü’nü kazandı.

17 SAAT SORGULANDI

Polis, Tuğçe’yi Kırıkkale’de de izlemeye devam etti. Polise ‘Babaannemi çok severdim” diyerek ağlayan Tuğçe’nin üniversitede arkadaşlarına “Ondan nefret ederdim. Kim öldürmüşse iyi yapmış” dediğini öğrenen polis operasyon için düğmeye bastı.

Tuğçe özel ekip tarafından Kırıkkale’de okulunda gözaltına alınıp İstanbul’a getirildi. 17 saat sorgulanan Tuğçe cinayeti itiraf etti.

 ‘ERKEK ARKADAŞIMLA GÖRDÜ’

19 yaşındaki Tuğçe “Küçüklüğümden beri ailemden şiddet görüyorum. Babaannem beni erkek arkadaşımla parkta gördü. Babam cezaevinde. Amcalarım duysa beni öldürürdü. Babaannemin evine gittim, “Kimseye söyleme” dedim.

Bana bağırdı. Ben de kendimi kaybedip başına keserle vurdum. Yere düşünce boğdum” dedi. Tuğçe, cinayet işlediğinde 18’den küçük olduğu için çocuk mahkemesinde yargılanacak.  Emir SÖYLEMEZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;