Katiline direnmiş

İstanbul Teşvikiye'de bir otomobilin içinde kabloyla boğulan Esra Karsel'in katiline direndiği ve tırnaklarının kırıldığı saptandı

10 Ekim 2009, Cumartesi 05:00
A A

ARACIN SAHİBİ MASUM

Nişantaşı’nda gelinlikçide satış danışmanı olarak çalışan 2 çocuk annesi Esra Karsel (39) önceki sabah Teşvikiye Ahmet Fetgari Sokak’ta bir otomobilin içinde kabloyla boğularak öldürülmüş halde bulunmuştu. Otomobilin sahibi olan Celal Gerçek dün polise gelip ifade verdi ve olayla ilgisi olmadığını kanıtladı.

CİNAYET PLANLIYDI

Celal Gerçek’in, Esra Karsel’in 3 yıl önce trafik kazasında ölen Do-Re-Mi çamaşırlarının sahibi eski eşi Ahmet Duran Baysal’ın şoförü olduğu belirlendi. Esra Karsel’in sabaha karşı 03.30 sıralarında plastik bir kabloyla boğularak öldürüldüğü anlaşıldı. Polise göre katil, kabloyu yanında getirdi. Yani cinayet planlıydı.

EĞLENCEYİ SEVİYORDU

Esra Karsel’in, katile direndiği ve tırnaklarının kırıldığı tespit edildi. Tırnaklarda bulunan doku kalıntıları incelemeye alındı. Eğlence hayatını seven Esra Karsel’in olay gecesi bir davete gittiği ve bulunduğu yerden 50 kişiyle telefon görüşmesi yaptığı saptandı. Bu kişilerden biri de sevgilisiydi.

SEVGİLİ CEBİNİ AÇMIYOR

Polis, Esra Karsel’in arkadaşlarını sorgulayarak sevgilisinin kimliğini tespit etti. Adı açıklanmayan sevgilinin yurt dışına kaçışını engellemek için havalimanları ve sınır kapıları uyarıldı. Esra Karsel’in sevgilisinin cep telefonunu olay sabahı kapattığı ve bir daha da hiç açmadığı tespit edildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;