Kavgada bıçağı açarken boğazına saplandı

Diyarbakır'da okul çıkışı kavga eden 16 yaşındaki Muhammed Özer, ağzı ile açmaya çalıştığı bıçağın itiş kakış sırasında boğazına saplanması sonucu öldü

Salı, 30 Kasım 2010 - 12:07

Kavgada bıçağı açarken boğazına saplandı

Kayapınar ilçesi İBB Kiptaş Lisesi'nde okuyan öğrenciler arasında dün belirlenmeyen bir nedenle kavga çıktı. Okul çıkışında yeniden devam eden kavgaya karışanlar arasında kuzeni Ammar Özer'i gören, geçen yıl aynı okulda okuyan ancak okulu terk eden Muhammed Özer de katıldı.

Kuzenine yardım etmek isteyen Muhammed Özer, iddialara göre cebinden çıkardığı bıçağı ağzı ile açmak isterken itiş- kakış sırasında dengesini kaybederek düştü.

Bu sırada yarıya kadar açılmış olan bıçak boğazına saplandı. Ağır yaralanan Muhammed Özer önce Devlet Hastanesi'ne, ardından Dicle Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Özer, hastanede yapılan tüm madahalelere rağmen kurtarılamadı. Gencin ölüm haberini alan yakınları hastane önünde sinir krizleri geçirdi.

Kavgaya karışan 4 öğrenci gözaltına alınarak Çocuk Şubesi'ne götürüldü. Çocukların ifadelerinde Özer’in ağzı ile bıçağı açmaya çalışırken, yere düştüğünü ve bıçağın boğazına saplandığını söyledikleri belirtildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. 

Canan ALTINTAŞ-Bayram BULUT/DİYARBAKIR (DHA)