Kavgayı ayırırken canından oldu

Kayseri'de yoldan geçerken 16 yaşındaki B.B. ile aynı yaştaki O.A.'nın kavgasını görüp ayırmak isteyen 48 yaşındaki Nihat Çalışkan, B.B. tarafından bıçaklanarak öldürüldü

21 Ağustos 2014, Perşembe 12:40
A A

Osman Kavuncu Mahallesi'nde masa ve sandalye imalatı yapan işyeri sahibi Nihat Çalışkan, işyerini kapattıktan sonra oturduğu Anafartalar Mahallesi'ne gitti. Burada evine yönelen Çalışkan, bir grup gencin tartıştığını ve kavga ettiğini gördü. B.B. ile O.A.’nın kavgasını ayırmak için aralarına giren Çalışkan, iddiaya göre küfürleşme nedeniyle B.B. tarafından göğsünden bıçaklandı. Ağır yaralanan Çalışkan, çağrılan ambulansla Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Nihat Çalışkan, doktorların müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi.

Olaydan sonra kaçan B.B., Cinayet Büro ekipleri tarafından 3 saat sonra yakalandı. B.B. sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Çocuk Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi. Kavgaya karıştığı öne sürülen 18 yaşındaki M.E.G. ile O.A. da polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;