Kaybolmamış, kuzenine kaçmış

Kısa bir süre önce Danimarka'dan Denizli'ye gelen Sibel'in ailesi genç kızın kaybolduğunu iddia etmişti; Sibel'in aşık olduğu kuzenine kaçtığı ortaya çıktı

Salı, 20 Temmuz 2010 - 17:36

Kaybolmamış, kuzenine kaçmış

Denizli'de 6 gün önce günü temizliğe gittiği dedesinin evinden kayıplara karışan 20 yaşındaki Sibel Bilgin'in kendi isteğiyle, aşık olduğu kuzenine kaçtığı ortaya çıktı. Bugün Denizli Cumhuriyet Savcılığı'na giderek ifade veren Sibel Bilgin, zorla kaçırılmadığını, dayısının oğlu Bayram Karabulut'u sevdiği için kendi isteğiyle kaçtığını söyledi.

DANİMARKA'DAN GELDİ, DENİZLİ'DE KAYBOLDU!

Karakola giderek Bayram Karabulut'dan şikayetçi olan aile Vali Yavuz Erkmen'i ziyaret ederek kızlarının bulunması için yardım istedi. Polis ekipleri Sibel'i kaçırdığı ileri sürülen Bayram Karabulut'u aramaya başladı.

Bayram Karabulut'un annesi Ümmü Karabulut ve babası Celal Karabulut'un ifadesine başvuran polis sonuca ulaşamadı. Oğullarının yerini bilmediklerini söyleyen aileyle Sibel Bilgin'in annesi Fatmaana Bilgin ve babası Süleyman Bilgin de yüz yüze görüştü. Ancak aile oğulları ile Sibel'in yerlerini bilmediklerini söylerken, 2 gencin birbirlerini sevdiğini ve evlenmek istediklerini belirtti.

Bu arada, 16 Temmuz Cuma günü annesiyle telefonla görüşen Sibel stresli ve psikolojisinin bozuk olduğunu söyleyerek, pasaportunu kuzeninin ailesine vermesini istedi. Aramalarını sürdüren polis de bugün Sibel Bilgin'e ulaşarak ifade vermesini istedi.

AİLEMLE GÖRÜŞMEK İSTEMİYORUM

Bugün öğleye doğru Denizli Adliyesi'ne Bayram Karabulut ile gelen Sibel Bilgin, Cumhuriyet Savcısı'na ifade verdi. Sibel Bilgin verdiği ifadesinde zorla kaçırılmadığını, dayısının oğlu Bayram Karabulut'u sevdiği için kendi isteğiyle kaçtığını söyledi. Bilgin, “Ben kaçırılmadım, kendi isteğimle gittim. Ailemle görüşmek istemiyorum. Bayram Karabulut ile birbirimizi seviyoruz. Kimseden şikayetçi değilim. Pasaportumu istiyorum” dedi.

AİLESİ İNANMADI

Kızlarının savcıya anlattıklarını öğrenen baba Süleyman Bilgin ve anne Fatmaana Bilgin büyük şok yaşadı. Kızlarının verdiği ifadeye inanmak istemeyen Bilgin Ailesi, ondan vazgeçmeyeceklerini söyledi. Gözyaşlarına hakim olamayan anne Fatmaana Bilgin, “Kızım savcılığa ifade vermiş. Yanında birileri varmış. Ben gönüllü ifade verdiğine inanmıyorum. Tehdit edildiğini düşünüyorum. Bizi görmek istemediğini söylemiş, inanmıyorum baskı altında olduğunu düşürüyorum.

Benim kızım rahatsız, olanlardan haberdar değil, sağlıklı düşünemiyor. Anne olarak çok kötü durumdayım. Kızımı kurtarmak istiyorum, sonuna kadar gideceğim ve vazgeçmeyeceğim. Kızım bir süre Danimarka'da hastanede psikolojik tedavi gördü. Danimarka'daki hastaneden raporların gelmesi için girişimleri başlattık” diye konuştu.

Baba Süleyman Bilgin de kızının verdiği ifadeyi duyunca inanamadığını söyleyerek, “Yıkıldık. Güvenlik güçleri bize kızımızı göstereceklerini söyledi. Göremeden bırakmışlar” dedi. Bilgin Ailesi, bu gelişme üzerine yardım almak için Denizli Barosu Başkanı Adil Demir ile görüştü.

2