Kayınpederinin evini bastı

Şanlıurfa''nın Suruç İlçesi'nde eşinin evi terk etmesini hazmedemeyen Mevlüt Sümer, Kalaşnikof tüfekle kayınpederinin evini bastı

30 Temmuz 2010, Cuma 13:11
A A

Suruç'un Denizbacı Köyü'nde oturan 4 yıllık evli Fatma ve Mevlüt Sümer çifti arasında anlaşmazlık çıktı. İddiaya göre, Mevlüt Sümer, eşi Fatma ile sürekle tartışıp dövdü.

En son 3 yaşındaki oğlunun da eşi tarafından dövüldüğünü söyleyen Fatma Sümer, Suruç İlçesi'nin Yıldırım Mahallesi'nde oturan ailesine ‘Gelin beni ve oğlumu kurtarın’ diyerek haber gönderdi.

Kızının bu mesajını alan 62 yaşındaki Celal Polat, yakınlarıyla birlikte Denizbacı Köyü'ne geldi ve kızıyla torununu götüreceğini söyledi. Mevlüt Sümer'in buna karşı çıkması üzerine olay jandarmaya intikal etti.

Geçen cumartesi günü köye gelmen jandarmalar, Fatma Sümer'in isteği üzerine babası Celal Polat'a teslim edildi. Eşinin ailesine verilmesini sinirlenen 26 yaşındaki Mevlüt Sümer, sabaha karşı kayınpederinin Suruç İlçesi Yıldırım Mahallesi'ndeki evini bastı.

50 EL ATEŞ ETTİ

Evin elektriğini kesen Mevlüt Sümer, o sırada 13 kişinin bulunduğu evi Kalaşnikof tüfekle taramaya başladı. Uykularında neye uğradıklarını şaşıran evdekiler kendilerini duvar diplerine atarak kurşunlardan korumaya çalıştı.

Yaklaşık 50 el ateş eden Mevlüt Sümer'in silahından çıkan kurşunlar evdekilerden Zahide Polat'ın ölümüne, kayınvalidesi Bedia Polat'ın ağır yaralanmasına neden oldu.

Evde bulunan saldırganın eşi Fatma ve oğlu Cemal, kayınpederi Celal, Mevlüt, Yakup, Hakan ve Derya Polat ile Türkan, Abdullah, Fatma ve Zehra Gürses yara almadan kurtuldu. Saldırıdan sonra kaçan Mevlüt Sümer, güvenlik güçlerince her yerde aranırken, Polat ailesinin evinin çevresinde güvenlik önlemi aldı.

Ali LEYLAK-Ömer PINAR/ŞANLIURFA (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;