Kayıp 2 çocuk bulundu

Çarşamba, 18 Kasım 2009 - 16:07

Kayıp 2 çocuk bulundu

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde 4 gündür kayıp olan sınıf arkadaşları 10 yaşındaki Emrah Sarı ile Onur Kumaz, balıkçı barınağında bulundu. 2 çocuk, anne ve babalarının ilgisizliği nedeniyle evden kaçtıklarını söyledi.

Geçen cumartesi akşamı ilçe merkezindeki Hatip Caddesi'nde buluşan Atatürk İlköğretim Okulu 5'inci sınıf öğrencisi Emrah Sarı ile Onur Kumaz'dan bir daha haber alınamadı. Aynı mahallede oturan çocukların aileleri polis ve jandarmaya kayıp başvurusunda bulundu. İki çocuk, polisin yaptığı araştırma sonucunda dün akşam saatlerinde Bozhane mevkiindeki balıkçı barınağında otururken bulundu.

Ereğli Devlet Hastanesi'ne götürülen çocukların sağlık durumlarının iyi olduğu belirlendi. Daha sonra Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürülen çocuklar, ilk ifadelerinde anne ve babalarının ilgisizliği nedeniyle evden kaçtıklarını söyledi. Onur Kumaz'ın, daha önce de bir kaç defa evden kaçtığı tespit edildi.

İki çocuğun, geceleri İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün yanındaki Öğretmen Evi inşaatı ile kapalı otoparklarda yattıkları, gündüzleri ise daha çok internet kafelerde vakit geçirdikleri belirlendi. İki çocuk, emniyetteki işlemlerinin ardından ifadeleri alınmak üzere Cumhuriyet Savcılığı'na götürüldüler.

DHA