Kayıp kuzenlere seks şantajı

Evden kaçan iki kuzeni manken yapma vaadiyle soyan Ferdi E'nin, genç kızlara şantaj yaptığı ileri sürüldü

Kayıp kuzenlere seks şantajı

İstanbul Sarıyer’de oturan iki kuzen, B.A. (14) ile D.Y. (15), geçtiğimiz 9 Kasım’da, “Bizi merak etmeyin, kendimizi düzeltip döneceğiz” şeklinde not bırakarak ortadan kayboldu.

Aileleri iki kuzeni, reklam panolarına astıkları kayıp ilanlarıyla ararken, olay günlerce medyada yer aldı. Kızlar, 10 gün sonra Bitlis’in Tatvan İlçesi’nde bulundu. Kuzenlerden D.Y., ifadesinde, anne ve babasının ayrı yaşadığını, dayısından şiddet gördüğünü öne sürdü.

D.Y., bu nedenle kuzeni ile birlikte Van’da yaşayan babasının yanına gitmeye karar verdiklerini savundu. Bu olayla tanınan kuzenlerin, yaklaşık 1 yıl önce de başlarının “belaya” girdiği ortaya çıktı.

İddiaya göre, sosyal paylaşım sitesi Facebook’da “Deniz Olpak” sahte ismiyle sayfa açan Ferdi E. (31), burada tanıştığı kızlara kendini ajans sahibi olarak tanıttı.

"FİZİĞİNİZİ GÖRMEM LAZIM"

Kuzenlere, manken yapma vaadinde bulunan zanlı, “Yalnız, ajans için fiziğinizi görmem lazım” diyerek, kızları “webcam” önünde soyunmaya ikna etti.

Kuzenler, üzerlerinde yalnızca külotları kalacak şekilde Ferdi E.’ye poz verdi. Ancak bu pozlar, daha sonra daha sonra kuzenlerin kabusu oldu.

Görüntüleri kaydettiğini söyleyen Ferdi E., kızlara, “Çıplak görüntülerinizi çektim. Eğer benimle seks yapmazsanız ailenize söyleyip, görüntüleri de internette yayınlayacağım” sözleriyle şantaj yaptı.

Şikayet üzerine yakalanan zanlının bilgisayarında yaşları 10 ile 15 arasında değişen çok sayıda kız çocuğuna ait müstehcen görüntüleri bulundu.

Görüntülerle ilgisinin olmadığını söyleyen zanlı tutuklandı. 2 tutuklu kalıp tahliye edilen Ferdi E. hakkında 6 yıldan 13 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.