Kayıp madenci bulunamadı

Ereğli'de geçen pazar sabahı vardiya çıkışı ortadan kaybolan ve intihar etmesinden şüphelenilen maden işçisi Tahsin Yiğit, bugün yapılan aramalarda da bulunamadı

Pazartesi, 21 Ocak 2013 - 18:45

Kayıp madenci bulunamadı

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi’nde geçen pazar sabahı vardiya çıkışı ortadan kaybolan ve denize atlayarak intihar etmiş olabileceğinden şüphelenilen maden işçisi 38 yaşındaki Tahsin Yiğit, bugün yapılan aramalarda da bulunamadı.Ereğli’yi bağlı Kandilli Beldesi’ndeki Türkiye Taşkömürü Kurumu Armutçuk Müessese müdürlüğü maden ocağında gece vardiyasında çalışan Tahsin Yiğit, pazar sabahı iş çıkışı arkadaşına biraz dolaştıktan sonra eve gideceğini söyledi, ancak ortadan kayboldu. Ailesinin ihbarı üzerine kayıp madenciyi bulmak için arama çalışması başlatıldı. AFAD ve jandarma ekiplerinin dün gün boyu maden ocağının etrafındaki ormanlık alan ve deniz kıyısında kayalık bölgelerde yaptığı aramalarda Yiğit’e ulaşılamadı.

Cep telefonu ile kredi kartı ve kimliğinin bulunduğu cüzdanını önceki akşam işe giderken evde bıraktığı öğrenilen Tahsin Yiğit’in, çevresine olan borçları nedeniyle denize atlayarak intihar etmiş olabileceğini düşünen ekipler, bugün botla denize açılarak arama yaptı. Kandilli’de 20 kilometrelik kıyı bölgede denizin yüzeyinde yapılan taramada kayıp madenciye ulaşılamadı.

Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, evli ve 3 çocuk babası kayıp madenciyi bulmak için karada ve denizde arama çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Kaymakam Çay, "Kayıp ihbarını aldıktan sonra ekiplerimiz hemen çalışmalara başladı. Dün ve bugün yapılan aramalarda madenciye ulaşamadık. Çalışmalar devam ediyor" dedi.

DHA