Kayıp zengin kadın mezarda bulundu

Gayrimenkul zengini olan 85 yaşındaki yaşlı kadını kardeşleri mezarda buldu

04 Ekim 2009, Pazar 05:00
A A

85 yaşındaki Müyesser Yetiş, 2.5 yıl önce ortadan kayboldu. Kardeşlerine 1.5 ay önce “Ablanız bulundu” haberi geldi. İki kardeş Adapazarı’na gittiklerinde ablalarının mezarıyla karşılaştı. Kardeş Cengiz Yetiş, “Ablamızı kandırıp kaçırarak mallarına el koydular. İşkenceyle öldürdüler” dedi.

SERVETİ UÇUP GİTMİŞ

İstanbul’da gayrimenkul zengini olan ve butiği bulunan Müyesser Yetiş (85), 2.5 yıl önce ortadan kayboldu. Müyesser Yetiş’in kardeşleri Mensure Eder (67) ile Cengiz Yetiş (75) polise kayıp başvurusunda bulundu. İki kardeş, tüm aramalara rağmen izi bulunamayan Müyesser Yetiş’in öldüğünü, polis 1.5 önce veraset ilamını getirince öğrendi. Mensure Eder ile Cengiz Yetiş, ablaları Müyesser Yetiş’in mezarını Adapazarı Gevye’de buldu. Müyesser Yetiş’in gayrimenkulleri ve bankadaki parasından eser kalmadığı ortaya çıktı.

OTOPSİ İÇİN MEZARI AÇILDI

İki kardeş, ablaları Müyesser Yetiş’in ahbaplık kurduğu Füsun G., Nilgün K. ile Nejat A. tarafından kandırılıp mallarına el konularak işkenceyle öldürüldüğünü öne sürdü. Savcılığa başvuran kardeşlerden Cengiz Yetiş, “Ablamızın kolunu kırıp üzerinde sigara söndürmüşler. Onu aç bırakmışlar. Ablamızı en son Arnavutköy’de aldığı yalısını üzerlerine geçirdikten 10 gün sonra da öldürmüşler. Şahitleri var” diyerek ablalarına otopsi yapılmasını talep etti. Bunun üzerine mezarı açılan Müyesser Yetiş’in cesedi İstanbul Adli Tıp’a gönderildi. Ölümün cinayet olup olmadığını otopsi sonucu belirleyecek.

 Aziz GüVENER/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;