'Kayıt da seni kurtarmaz'

Bahçeli ve vekilleri,MHP'nin dünkü Meclis grup toplantısına üzerinde Azerbaycan ve Türkiye bayraklarının bulunduğu rozetler takarak geldi

14 Ekim 2009, Çarşamba 05:00
A A

'YIKIM TROYKASI'

Kürt açılımı olarak bilinen demokratik açılım projesine sert muhalefet yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Tayyip Erdoğan’ı sert sözlerle eleştiriyordu. Bahçeli MHP’nin dünkü grup toplantısında bu kez CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ı hedef aldı. Bahçeli, Erdoğan ile Baykal arasındaki mektuplaşma sonrasında önümüzdeki günlerde gerçekleşecek görüşmeyi, “Yıkım troykası (üçlüsü) tamamlandı. AKP ve DTP’nin arasına CHP de girecek dedi.

BAYKAL'A YÜKLENDİ

Bahçeli, Baykal’a şu sözlerle yüklendi: Ana muhalefet liderinin yıkım sürecinde iade-i taahhütlü postayı reddedeceği yerde bir cevapla randevu vermesi, sürece dahil olmak arayışının işareti olmuştur. Sayın Baykal istemese de AKP’ye kapıları aralamış ve sindirim sistemine dahil olarak hazmedilme sürecinin parçası ve hazmettirme arayışının unsuru haline gelmiştir. Bugünden sonra vereceği cevap ve görüşmelerin kamera önünde yapılması da CHP’yi sürecin sorumluluğundan kurtaramayacaktır.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;