Kaymakam, koyun sürüsüne çarptı

Pazartesi, 27 Eylül 2010 - 10:22

Kaymakam, koyun sürüsüne çarptı

Kayseri’nin Bünyan ilçesi Kaymakamı Harun Kılınçkaya’nın kullandığı otomobilin koyun sürüsüne çarptığı kazada 26 koyun telef oldu.

Edinilen bilgiye göre, Bünyan Kaymakamı Harun Kılınçkaya’nın kullandığı 38 H 0069 plakalı özel otomobil, Büyük Tuzhisar beldesi yakınlarında yola çıkan koyun sürüsüne çarptı. Ailesi ile gittiği piknikten dönen Kaymakam Kılınçkaya ve otomobilde bulunan ailesi, çarpmanın etkisiyle açılan hava yastıkları sayesinde kazadan yara almadan kurtuldu.

Kazada, Ali Ceyhan’a ait koyun sürüsündeki 26 koyun ise telef oldu. Olay yerine gelen polis ve askerler, kazada yaralanan koyunları da çevreden topladı. Beldeden çağrılan kasaplar, yaralanan koyunları telef olmadan keserek mezbahaya götürdü.

Bu arada koyun sürüsünün bekçiliğini yapan köpekler de telef olan koyunlardan arta kalan etleri yemeye çalışırken jandarma ve polis ekipleriyle vatandaşlara zor anlar yaşattı.

Kılınçkaya, ailesi ile gittiği piknikten dönerken yola aniden koyun sürüsünün çıktığını belirtti. Koyun sürüsü sahibini mağdur etmeyeceğini ifade eden Kılınçkaya, zararın kasko şirketi tarafından karşılanacağını, aksi halde zararı kendisinin karşılayacağını kaydetti.