Kaymakama suikast hazırlığı yapan terörist öldürüldü

Diyarbakır’ın Yenişehir'de bir eve düzenlenen operasyonda güvenlik güçleriyle çatışmaya giren terörist öldürüldü. Teröristin Kayapınar Belediyesi'ne kayyum olarak atanan Kaymakam Mustafa Kılıç'a suikast hazırlığında olduğu ortaya çıktı

12 Ocak 2017, Perşembe 12:31
A A
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekiplerince istihbari bilgiler neticesinde Yenişehir ilçesi Seyrantepe bölgesindeki bir eve gece saat 03.00 sıralarında operasyon düzenlendi.

Terörist ateş açması üzerine çıkan çatışmada ölü olarak ele geçirildi.


KAYYUM OLARAK ATANMIŞTIYenişehir nüfusuna kayıtlı olan Ş.T. adlı teröristin Diyarbakır'ın Kayapınar İlçe Belediyesi'ne kayyum olarak atanan Mustafa Kılıç'a suikast düzenlemek için şehre gitti belirtildi. 
 

BAŞKAN GÖREVDEN ALINMIŞTIDBP'li Kayapınar Belediye Başkanı Mehmet Ali Aydın terör örgütü üyeliği suçlamasıyla tutuklanmış ve geçen 7 Aralık'ta İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınmıştı.

Görevden alınan belediye başkanının yerine ise Kayapınar Kaymakamı Mustafa Kılıç kayyum olarak atanmıştı. 

 

DERİK KAYMAKAMINI ŞEHİT ETMİŞLERDİMardin'in Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk kayyum olarak atandığı Derik Belediyesi binasındaki makam odasına geçen 10 Kasım'da  PKK'lı teröristlerin düzenlediği bombalı saldırıda şehit olmuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;