Kayseri bu çocukları arıyor

Kayseri'nin Talas ilçesinde bayramın ikinci günü şeker topmaya çıkan ikisi kardeş 3 çocuktan henüz haber alınamadı

23 Eylül 2009, Çarşamba 13:05
A A

Talas İlçesi Yenidoğan Mahallesi Hunat Sokağı'nda Ramazan Bayramı'nın 2'nci günü şeker toplamaya çıkan ve esrarengiz şekilde kaybolan ikisi kardeş üç çocuk henüz bulunamadı. 8 yaşındaki Ahmet Tuna ve kardeşi 7 yaşındaki Dilruba Tekin ile komşu kızı 10 yaşındaki Türkan Ay ile birlikte bayram şekeri toplamak için evden çıktıktan sonra kaybolmuştu. Çocukların aileleri ve polis, Talas ilçesi, Ali dağı ve kent genelinde gölet, kuyu, mağara, asansör boşlukları, inşaat alanları ve ıssız bölgeler başta olmak tüm parkları tek tek arıyor.  El ilanları ve anonslarla da vatandaşlardan yardım isteniyor. 155'e gelen tüm ihbarlar anında değerlendiriliyor.

Çocuklarının pazartesi 17.30'da arkadaşları Türkan'la birlikte şeker toplamak için ayrıldığını anlatan Ahmet ve Dilruba kardeşlerin annesi Leyla Tekin, bayramlarının acıya dönüştüğünü belirtti. Çocuklarını bulmak için bakmadık yer bırakmadıklarını dile getiren gözü yaşlı anne, yetkililerden biran önce çocuklarını bulmalarını istedi.

Çocukları şeker toplarken de gören olmadığını söyleyen Türkan'ın annesi Özlem ise, "Kızım 10 yaşında. Kaybolacak bir çocuk değil. Aklımıza kötü şeyler geliyor. Endişe içindeyiz" diyerek gözyaşı döktü. Melikgazi Belediyesi'nde temizlik şirketinde çalışan baba İbrahim Ay ile işçi emeklisi baba Hamza Tekin de, çocuklarının bulunmasını istedi.

Polis, çocukları aramayı sürdürürken, bu konuda gelen tüm ihbarları da titizlikle değerlendiriyor. Öte yandan, Uğurevler Mahallesi'nde 11 yaşındaki Fatih Elbistan'ın da kaybolduğu iddiasıyla ailesinin polise başvurduğu öğrenildi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;