Kayseri'de 13 gündür yas var

Kayseri'de bayram şekeri toplamaya çıkıp kaybolan 3 çocuk 13'üncü günde de bulunamadı

03 Ekim 2009, Cumartesi 11:02
A A

Kaybolan Dilruba ve Ahmet Tuna'nın babası Hamza Tekin, medyanın işi şova döndürmesinden korktuğunu söyledi. Hamza Tekin , camiye gidip 2 çocuğu için dua etti.

Talas İlçesi'nde 8 yaşındaki Ahmet Tuna Tekin, kız kardeşi 7 yaşındaki Dilruba Tekin ve komşuları 10 yaşındaki Türkan Ay'ın kaybolmasının üzerinde 13 gün geçti. Polisler, bayramın 2'nci günü kaybolan çocukları bulmak için Talas İlçesi'nde arama çalışmaları devam etti.

'POLİSE GÜVENİYORUM'

Dilruba ve Ahmet Tuna'nın babası Hamza Tekin, Yenidoğan Mahallesi'ndeki Çifte Kuyular Cami'ne giderek dua etti. Çocukları konusunda polise güvendiğini belirten baba Hamza "Ancak, diğer ihbarların ve iddialar için bir şey söyleyemiyorum. Bir ipucu olmadığı için, çocukların nerede olduğu hakkında bir fikrim yok. Telefonlarımız susmaz oldu. Medyada çıkan iddialar çok fazla. Bulunacak diye bekliyoruz. Medya konuyu çok işliyor. Eğer, kayıp çocuklarımızla ilğili gelişmeler şova dönerse, çok üzüleceğim" dedi.

Öte yandan, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden gelen teknik ekip, çalışmalarını Kayseri Emniyet Müdürlüğü binasında sürdürdü. Talas ilçesinden getirilen bir çok  şüpheli,burada sorgulandıktan sonra salıverildi.

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;