Kayseri'de insan avı

Kayseri'de bayramın ikinci günü şeker toplamak için evden çıkan üç çocuktan 9 gündür haber yok. Polis, 60 kişilik özel ekip kurdu

30 Eylül 2009, Çarşamba 13:04
A A

Kayseri Talas’ta Ramazan Bayramı’nın 2’nci günü şeker toplamak için evden çıkan Ahmet Tekin (8), kardeşi Dilruba (6) ve komşularının kızı Türkan Ay (10) kaybolmuştu. 1455 polisin görev aldığı arama çalışmalarından 9 gündür sonuç alınamadı. Bunun üzerine Emniyet Müdürlüğü, sivil polislerden oluşan 60 kişilik özel ekip kurdu. Ekipler Kayseri ve çevresinde oturan, yalnız yaşayan, özellikle de cinsel taciz ve istismar suçundan sabıkalı olan kişilerin adreslerini tek tek belirledi. Belirlenen adreslerde arama yapılması için mahkeme kararı bekleniyor.

ESKİŞEHİR’DELER İDDİASI

Polisin bugüne dek 6 bin kişiyle görüştüğünü, binden fazla araç ve evi kontrol ettiğini belirten Kayseri Emniyet Müdürü Arif Akkale “Ekibimiz çocukları buluncaya kadar çalışmalarını sürdürecek. Güvenlik kameralarını inceleme çalışmaları henüz bitmedi. Asılsız olanlar dahil bütün ihbarları değerlendiriyoruz” dedi. Kayıp çocukların dün İzmir Çiğli’de görüldükleri ihbarı üzerine yapılan baskın sonuç vermedi. Eskişehir’de bir otomobilde görülen 3 çocuğun kayıp çocuklar olabileceği ihtimalini de değerlendiren polis plakası belirlenen aracı bulamadı.

Recep İSTEK/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;