Kayseri'de katmerli kahvaltıda Özel Tüketim Vergisi pazarlığı

Kayserili iş adamları TOBB Başkan Hisarcıklıoğlu'nun bağ evinde düzenlenen kahvaltıda ÖTV ve KDV indirimlerinin yılbaşına kadar uzatılması taleplerini yineledi

14 Ekim 2009, Çarşamba 05:00
A A

DEVAM ETMESİNİ BEKLEMEYİN

Kayseri’de önceki gün düzenlenen ‘Türkiye Sanayisine Sektörel Bakış’ konferansının katılımcıları, dün Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun bağ evindeki kahvaltıda buluştu. Kahvaltının gündem maddesi Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oldu.

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Hasan Ali Kilci, Sanayi Bakanı Nihat Ergün’e, “ÖTV ve KDV indirimi yılbaşına kadar devam etsin diye size mektup yazdık” dedi. Ergün, Hasan Ali Kilci’ye, “İndirimlerin sürmesini beklemeyin” yanıtını verdi.

BİZ BU KRİZİ AŞARIZ

Otomotivde yüzde 37 vergi bulunduğunu belirten Nihat Ergün, otomotiv ve bankacılık sektörünün, durumlarını gözden geçirmeleri gerektiğini dile getirdi. Nihat Ergün, “Ekonomimizde kötümser hava azaldı.

Biz bu ekonomik krizi aşarız. Katar Emiri, Türkiye’de sadece iki tür mermer olduğunu sanıyormuş. Açılan son fuarda diğer türleri görünce şaşırdılar. Türk ürünlerinin çeşitliliği ve kalitesi onları memnun etti. Bundan böyle Katar’daki fuarda Türkiye’ye bedelsiz ve sürekli yer tahsis edilecek” dedi.

AĞZININ TADINI BİLİYOR

Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Kayseri’deki bağ evinde verdiği kahvaltıda konuklara katmerler, bahçeden toplanan biber, domates, salatalık ile pastırma, çemen ve sucuk ikram edildi. Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak’ın getirdiği manda kaymağı ile bahçenin güllerinden ve vişnelerinden yapılan reçellerin tadına bakan Nihat Ergün, “Kayserililer doğrusu ağızlarının tadını biliyorlar” dedi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;