Kayserispor'da 10 isim yolcu

Yeni sezona daha güçlü girmek için transfer çalışmalarını titizlikle sürdüren Kayserispor, 10 futbolcusu ile yollarını ayırıyor

01 Haziran 2010, Salı 12:27
A A

Ligin ilk yarısında başarılı sonuçlar elde edip ikinci yarıda zirve yarışından kopan Kayserispor’da takımdan ayrılan futbolcuların başında gol kralı olan Makukula geliyor.

Portekiz’in Benfica takımından kiralık alınan ve Kayserispor’a ikinci kez gol krallığı başarısını getiren Makukula, istediği yüksek ücret nedeniyle sarı-kırmızılı ekiple yollarını ayırdı.

AYDIN, SAİDOU VE TOLEDO DA GİDİCİ

Sözleşmesi sona eren Aydın Toscalı ve Alioum Saidou ile devam etmeme kararı alan Kayserispor yönetimi, bu iki futbolcuyla sözleşme yenilemedi.

Kayserispor’a önemli katkılar sağlayan Paraguaylı defans oyuncusu Toledo ise uzun bir sakatlık döneminin ardından Kayserispor’dan ayrıldı.

Kayserispor yönetimi, yeniden yapılanma kapsamında sözleşmesi devam eden 5 futbolcu ile de yollarını ayırma kararı aldı.

Bir sezon daha sözleşmesi bulunan Bilal Aziz Özer’in sözleşmesi şike iddiaları nedeniyle feshedilirken, 2012 yılına kadar sözleşmesi bulunan Hakan Aslantaş, Bayram Çetin ve Umut Koçin’den kendilerine takım bulmaları istendi.

GÖKHAN EMRECİKSİN'E 'TAKIM BUL' ÇAĞRISI

Fenerbahçe’den transfer edilen ve disiplinsiz hareketleri gerekçesiyle iki kez kadro dışı bırakılan Gökhan Emreciksin’den de 2013 yılına kadar sözleşmesi olmasına rağmen takım bulması talep edildi.

Kayserispor’un yollarını ayırdığı oyunculardan biri de tartışmalı şekilde Galatasaray’a transfer olan Ali Turan oldu. Devre arasında sözleşmesi olmasına rağmen Galatasaray ile anlaştığı gerekçesiyle kadro dışı bırakılan Ali Turan, sezon sonunda sözleşmesi bittiği için kadro dışı kaldı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;