Kediyi ezmemek için 10 kişiyi ezdi!

Sapanca'da hafif ticari aracın direksiyonundaki kadın sürücü, önüne çıkan kediyi ezmemek için manevra yapınca kahvehaneye daldı. 10 kişi yaralanırken, kedi de canını kurtaramadı

25 Nisan 2011, Pazartesi 12:22
A A

Sakara'nın Sapanca ilçesinde dün akşam, önüne çıkan kediye çarpmamak için paniğe kapılarak direksiyon kıran kadın sürücü, hafif ticari araçla kahveye daldı. Kazada 10 kişi yaralanırken, sürücü 25 yaşındaki Emine Şaylan uzun süre girdiği şoktan kurtulamadı.

Kazaya neden olan kedinin de aracın önünden kaçamadığı ve tekerleğin altında ezildiği anlaşıldı.

Kaza dün saat 20.30 sıralarında Sapanca’nın İzmit Caddesi’nde meydana geldi. Adapazarı yönüne giden Emine Şaylan yönetimindeki hafif ticari araç, önüne kedi çıkması sonucu sürücünün panikleyip direksiyon kırması sonucu yol kenarındaki Şakir Özdemir’in işlettiği kahveye daldı.

Araç, kahve önünde sigara içen müşterilerle, o sırada oradan geçen bazı kişilere çarptıktan sonra kahvenin korkulukları ile duvarını yıktı.

MAÇ İZLERKEN NEYE UĞRADIKLARINI ŞAŞIRDILAR

Kahvede televizyonda Bucaspor- Fenerbahçe maçını izleyen müşteriler neye uğradıklarını şaşırırken, can pazarının yaşandığı kazada sürücü Emine Şaylan ile birlikte Akkün Balkaya (46), Şahan Aksu (27), Serhat Yeşil (16), Ferhat Yavuz (31), Sinan Bakır (11), Sezer Yavuz (17), Ferdi Meşe (29), Samet Meşe (11), Hamza Meşe (16) çeşitli yerlerinden yaralandı.

Yaralıların hastaneye sevki sırasında sırasında da ambulans sıkıntısı yaşandı. Sapanca Devlet Hastanesi’nde tek bir 112 ambulansı olması nedeniyle, yaralılar Adapazarı’ndan ilçeye gönderilen ambulansları bekledi. Yaralıların bir kısmı Sapanca Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından Adapazarı’ndaki hastanelere gönderildi.

Kahve sahibi Şakir Özdemir, olay sırasında müşterilerin Bucaspor- Fenerbahçe maçını izlediklerini belirterek, "Herkes maça daldığı sırada bir anda büyük bir gürültü ve çığlıklar duyduk. Ne olduğuna baktığımızda ise bir aracın kahvehanenin duvarını yıkarak içeri girdiğini gördük" dedi.

Kazada hafif yaralanan sürücü Emine Şaylan, polis merkezine götürülürken, çarpmamak için direksiyon kırıp kazaya neden olduğu kedinin de ezilerek telef olduğu anlaşıldı.

Bahattin TIKNAZ- Aziz GÜVENER / SAPANCA(Sakarya), (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;