Kediyi tekmeleyerek öldürdüler

İzmir Bornova'da, üniversiteli 4 gencin, bir büfecinin baktığı sokak kedisini tekmeleyerek öldürmesi, güvenlik kamerasınca kaydedildi, hayvanseverler olaya büyük tepki gösterdi

11 Ekim 2010, Pazartesi 17:36
A A

8 Ekim sabahı büfesini açmaya gelen Arda Damar, bir kutunun içinde beslediği kedinin yerinde kan izleri gördü.

Güvenlik kamerasını inceleyen Damar, gece büfenin önüne ellerinde pitbull köpekle gelen bir grup gencin önce köpeklerini kedinin üzerine saldırtmak istediklerini, başaramayınca da birisinin kediyi feci şekilde tekmeleyip, başını de ezerek öldürdüğünü gördü.

Büfeci görüntüleri polise verip yardım istedi. Bugün de olaydan haberleri olan hayvenseverler ayaklandı. Bir grup hayvensever İlçe Emniyet Müdürlüğü önüne gidip, suç duyurusunda bulundu, tepki gösterdi.

Baktığı sokak kedisinin vahşice öldürülmesini sabah işe geldiği zaman büfesinin güvenlik kamerasından gördüğünde şoka uğradığını belirten Arda Damar, “Masum bir kediye bu kadar vahşice tekmelerle saldırıp ayakları ile başını ezerek öldürdüklerini görünce tüylerim ürperdi. Hemen durumu polise bildirdim.

 

Adobe Flash Player YükleÜstelik bunu yapanlar da Üniversitede okuyan öğrenciler. Kediyi sokaktan sahiplenmiştim. Büfenin önündeki kutu içinde yatıyordu. Şu anda ben de şok içindeyim.

Bu görüntelere inanmak bile istemedim. Diğer sokakta baktığım kedilerin başına da aynı şeyler gelecek diye çok korkuyorum. Biran önce bu vahşete karşı önlem alınmalı” dedi.

Bu sırada polis de görüntülerden tespit ettiği 2 üniversiteli genci yakalayıp köpekleriyle birlikte Bornova İlçe Emniyet Amirliği'ne getirdi. 2 gencin Ege Üniversitesi öğrencisi oldukları, diğer 2 gencin de arandığı öğrenildi.

Mustafa OĞUZ/İZMİR (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;