Kekilli'nin 'Hırs'ı gösterime giriyor

Sibel Kekilli'nin oynadığı "Gier" (Hırs) adlı televizyon filmi, bugün ve yarın ARD'de yayınlanacak

Çarşamba, 20 Ocak 2010 - 17:26

Kekilli'nin 'Hırs'ı gösterime giriyor

Fatih Akın’ın "Gegen die Wand" (Duvara Karşı) filmindeki rolüyle üne kavuşan Sibel Kekilli’nin de oynadığı "Gier" (Hırs) adlı iki bölümden oluşan televizyon filmi, bugün ve yarın Alman 1. televizyon kanalı ARD’de yerel saatle 20.15’de gösterime girecek.

Alman yönetmen Dieter Wedel’in çektiği filmde, çok yüksek kar payı vaadiyle, aralarında tanınmış kişilerin bulunduğu çok sayıda kişiden önemli miktarda para dolandıran ve daha sonra Güney Afrika’ya kaçan, ancak tutuklanıp iade edildikten sonra hapis yatan Jürgen H’nin yaşam öyküsü anlatılıyor.

İnsanlardaki "para hırsının doğurduğu felaketi" işleyen filmde, Kekilli’nin yanı sıra Ulrich Tukur, Uwe Ochsenknecht, Kai Wiesinger ve Anouschka Renzi gibi tanınmış isimler rol aldı.

Kekilli, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, "Para beni dinlendiriyor ve iyi uyumama neden oluyor. Ancak gerçek hayatımda fazla para biriktirme konusunda hiçbir zaman hırslı olmadım. Yani para belirli ölçülerde insanın rahat yaşamasını sağlıyor. Ancak para her şey demek değil" dedi.

Yönetmen Wedel ise Kekilli’nin oyunculuğunu çok beğendiğini belirterek, "Sibel’in gizemi, kamera karşısındaki kendisine has özelliği ve başarısı hemen fark ediliyor. İnanılmaz bir oyunculuk yeteneği var" diye konuştu.

AA