Kemal Kılıçdaroğlu gemicik aldı!

Kendisine küçük bir gemi armağan edilen Kemal Kılıçdaroğlu, "Kimse itiraz edemez benim de bir gemiciğim oldu" dedi

30 Nisan 2011, Cumartesi 12:18
A A

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün saat 10.00’da İstanbul’dan karayolu ile Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi İlçesi’ne geldi.

Marmara Ereğlisi’nin partisine mensup Belediye Başkanı İbrahim Uyan ve Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan ile milletvekili adayları tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, sahildeki balıkçılar kahvesini gitti.

'Başbakan Kılıçdaroğlu’ sloganları ile karşılanan CHP Liderinin başına Ecevit şapkası takıldı. Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın ilçe hakkında bilgilendirmesinden sonra Kemal Kılıçdaroğlu sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, muhtarlar ve balıkçılar ile sabah kahvaltısı yaptı.

Kahvaltıya katılanlara konuşan Kılıçdaroğlu, sorunları da çözüm yollarını da bildiklerini söyleyerek, "Buradaki limanlardan Ro-Ro seferi devreye sokularak İstanbul’un trafiğini, kamyon, TIR trafiğini rahatlatmak mümkün.

Bunun projesi var yapıldı ama sorun var. Denize asfalt dökemezsin, dökeceksin ki birileri para kazansın.Trafik polisi olmayacak Allah’ın denizi. Bindireceksin TIR’ları indireceksin başka yerde. Hep halkı düşüneceksin. İktidar halkı düşünür mü hayır. Hep kendini düşünürler ama biz halkı düşünüyoruz"dedi.

"BENİM DE BİR GEMİCİĞİM VAR"

Kahvaltıya katılan Marmara Ereğlisi Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Ahmet İnce konuşmanın ardından Kılıçdaroğlu’na maket gemi hediye etti.

Gemiyi alan Kılıçdaroğlu, "Kimse itiraz etmesin artık benimde bir gemiciğim var" dedi. Kılıçdaroğlu kahvaltının ardından karayolu ile İstanbul’a gitti.

Mehmet YİRUN/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;