Kemiklerin sırrını Sim kart çözecek

Kemiklerin sırrını Sim kart çözecek

02 Aralık 2009, Çarşamba 14:44
A A

Tekirdağ'da spor yapmak için araziye çıkan Ferit Yavuz isimli vatandaş insan kafatası ve çok sayıda kemik buldu. İhbar üzerine arazide arama yapan jandarma ekipleri kemiklerin 200 metre yakınında kanlı erkek elbisesi ve bir cep telefonu buldu. Olayın cinayet olduğu üzerinde duran jandarma ekipleri tahrip olan SIM karttaki numaraları çözerek şahsın kimliğine ulaşmaya çalışacak.

İstanbul'da yaşayan 62 yaşındaki ney ustası Ferit Yavuz, önceki gün Tekirdağ-Malkara karayolunun 20'nci kilometresindeki bağevine gitti. Geceyi bağevinde geçiren Yavuz, sabah saatlerinde spor yapmak için dışarı çıktı. Bir süre koştuktan sonra geri dönen Ferit Yavuz, çevrede bulunan mantarları incelerken kemikleri fark edince durumu hemen Jandarma'ya bildirdi.

KANLI ELBİSELER VE CEP TELEFONU BULUNDU

Olay yerine gelen jandarma ekipleri ilk olarak kemiklerin bulunduğu alanı güvenlik çemberine aldı. Yaklaşık 20 askerle 1 kilometrelik alanda inceleme yapan jandarma ekipleri, kafatası ve kemiklerin bulunduğu 50 metrelik mesafede kanlı bir erkek iç çamaşırı buldu. Cinayet ihtimali üzerinde duran jandarma ekipleri, kemiklerin yaklaşık 200 metre ilerisindeki çalılar arasında parçalanmış kanlı bir pantolon ile cep telefonu da buldu. Jandarma Kriminal ekipleri 40 yaşlarında erkek bir kişiye ait olduğu tahmin edilen kemikleri ve kafatasını incelenmesi için titizlikle toplayarak İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderdi.

Jandarmanın olay yerinde yaptığı ilk incelemede kemiklerin üzerinde et parçalarının bulunduğunu tespit edildi. Toplanan kemiklerin 6 ay önce ölen bir erkeğe ait olduğunu belirleyen jandarma ekipleri, bulunan kemiklere ait kişinin bıçaklanarak veya vurularak öldürüldüğü ihtimali üzerinde duruyor.

Çalışmayan cep telefonu içindeki kartı inceleyen jandarma ekipleri kartların tahrip olduğunu belirledi. Laboratuar ortamında incelemeye alınan sim karttan erkek olduğu tahmin edilen kişinin kimliğine ulaşılmaya çalışılacak.

İstanbul'da yaşadığını anlatan Ferit Yavuz, "Ben Karahisarlı Köyün'denim ama sürekli İstanbul'da kalıyorum. Benim burada bir bağ evim var, 15-20 günde bir geliyorum. Her sabah koşuya çıkıyorum bu alanlarda. Sabah erken saatlerde yine koşmak için çıktım. Dönerken mantar var mı diye çevreye baktım.Kafatasını gördüğümde eski bir karpuza benzettim. Hani kurumuş ve içi geçen karpuzlardan zannettim. Biraz dikkatli incelediğimde insan kafatası olduğu fark ettim."dedi.

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;