Kendi evini inşa eden 13 yaşındaki çocuk

Bugüne kadar kendi evini kendi elleriyle yapan kişileri görüp, böyle bir yeteneğe sahip olmadığınız için kıskandığınız oluyorsa bu haber size! İşte hemen hemen herkese örnek olan 13 yaşındaki genç  

13 Ekim 2017, Cuma 12:35
A A

Amerika Birleşik Devletleri Iowa eyaletinin Dubuque ilçesinde yaşayan 13 yaşındaki Luke Thill’in yaptığını görünce ortaokul öğrencisi olduğuna inanamayacaksınız.  

Yetenekli küçük çocuk evinin bahçesine küçük bir ev inşa etti. Kendi evini inşa ederken de toplam bin 500 dolar harcadı. Şimdi ise hayalindeki o “minik ev” gerçek oldu.  

BİLDİĞİNİZ ERGENLER GİBİ DEĞİL

BİLDİĞİNİZ ERGENLER GİBİ DEĞİL

13 yaşındaki Luke yaşıtlarına hiç benzemiyor. Akıllı telefonlar, tabletler, oyun konsolları ve bilgisayarlar küçük çocuk dikkatini çekmiyor. Youtube’da açıkladığı gibi ev inşa etme fikri bir yaz günü sıkıldığında aklına gelmiş.  

Biraz araştırma yaptıktan sonra Luke hayalindeki evi inşa etmeye başlamış.  

İNŞA SÜRECİ

İNŞA SÜRECİ

Parayı biriktirmek ve gerekli şeyleri almak Luke’un bir yılını almış. Luke para biriktirmek için komşularının çimlerini biçti ve yaşadığı yerdeki insanların köpeklerini dolaştırmaya çıktı.    

Luke’un elektrikten anlayan bir arkadaşı, garajını temizlemesi halinde elektrik tesisatını bizzat kuracağını söyledi.  

Evin inşasında gerekli olan materyallerin u’ini de babaannesinin kullanılmayan evinin bahçesinden aldı. Evinin kapısını ise amcasının bir arkadaşı hediye etti.  

ELEKTRİK BİLE VAR!

ELEKTRİK BİLE VAR!

8 metrekarelik evinin uzunluğu 3 metre genişliği ise 1.5 metre. Minik evde elektrik var ancak su yok.  

Luke, The Des Moines Register’a “Minimalizmi seviyorum. İleride fazla kredi ödemeden küçük bir evim olsun istiyorum” dedi.  

Luke inşa aşamasında birçok video kaydetti ve internete yükledi. İnsanlar projenin tamamlanmasını dört gözle beklemeye başladılar.    

Luke evin inşasında yakınlarından da yardım aldı. Babası Greg, oğlunun hayallerini gerçekleştirmesi için direk para vermek yerine bunun için uğraşmasını istedi.  

Greg, The Des Moines Register’a “Bir çocuğun bilgisayar oyunları oynamak yerine böyle bir şeyle meşgul olması harika” dedi.  

BİR ÇOCUĞUN HAYALİ...

BİR ÇOCUĞUN HAYALİ...

Bu ev aslında o yaştaki birçok çocuğun hayali olabilecek tarzda. İçinde mikrodalga fırın, televizyon ve rahat bir yatak var. Hatta arkasında da bir mangal var.  

Luke ev ödevlerini burada yapıyor ve hafta sonları burada kalıyor. Luke başka evler de inşa etmek istiyor. Ancak bu planını üniversite yıllarına saklıyor. Yaşıtlarına da ilham olmak istiyor. “Yaşıtlarıma ilham vermek ve onların da benzer şeyler yapmalarını istiyorum” diyor.