'Kendi rüyamı kendim yıktım'

Almanya Birinci Ligi (Bundesliga) takımlarından Borussia Dortmund'da oynayan milli futbolcu Nuri Şahin, Borussia Dortmund'un gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılma şansını yitirmesinden dolayı kendisini suçladı

Pazartesi, 03 Mayıs 2010 - 14:12

'Kendi rüyamı kendim yıktım'

Nuri, Bundesliga’nın resmi internet sayfasında yer alan röportajında, Şampiyonlar Ligi’ne katılmanın kendisinin çocukluk rüyası olduğunu belirterek, "Şimdi bunu gerçekleştiremedim. Golü atmam gerekirdi, atamadım. Takımdan özür diliyorum. Kendi rüyamı kendim yıktım" dedi.

Wolfsburg’a karşı maçı kazanamadıklarından dolayı üzgün olduğunu, penaltıyı gole çeviremediğinden dolayı da kendisini sorumlu tuttuğunu belirten Nuri, penaltıyı kaçırmaması durumunda oyunun gidişatının farklı olabileceğini, sonuçta maçta sadece bir gol attıklarından dolayı kimseyi suçlayamayacağını, maçta en büyük şansının kendi ayağında olduğunu ve bunu kullanamadığını ifade etti.

Çok iyi bir sezon geçirdiklerini ve Avrupa Ligi’ne katılma hakkı kazandıklarını belirten Nuri, bunun genç takım için büyük bir şey olduğunu ve bundan dolayı gurur duyduklarını kaydetti.

Penaltı atışlarında çok soğukkanlı olduğunu, ancak sonuçta topun kaleye girip girmeyeceğinin bilinmediğini ifade eden Nuri, "Bir daha ki penaltıyı atacak güçteyim ve bu durumdan güçlenerek çıkacağımı düşünüyorum" dedi.

Sahasında Wolfsburg ile 1-1 berabere kalan Borussia Dortmund, ligde 60 puanla 3. sırada yer alan Werder Bremen ve 58 puanı bulunan Bayer Leverkusen’in ardından 57 puanla 5. sırada bulunuyor.

AA