Kesme tahtalarınızı sanat eserine dönüştürecek harika fikirler

Mutfaklarımızda en çok kullandığımız eşyalardan biri olan kesme tahtalarını farklı amaçlarla kullanıp eskirlerse yeniden değerlendirmek ya da çok fazla para harcamadan güzel ve sıra dışı dekoratif parçalara dönüştürmek bu fikirler sayesinde artık çok kolay! 

09 Şubat 2018, Cuma 12:03
A A
Mesaj panosu

Mesaj panosu

Kolaylıkla edinebileceğiniz tebeşir boyasını kesme tahtanızı bir mesaj panosuna dönüştürmek için kullanın. Üzerine alışveriş listesi ya da minik notlar yazabilirsiniz. 

Havluları böyle alalım

Havluları böyle alalım

Tutma yeri olan kesme tahtalarını duvara asıp mutfak havlularınız için askılık olarak kullanabilirsiniz. Tahtayı ahşap boyasıyla istediğiniz gibi süsleyin. 

Farklı bir çiçeklik

Farklı bir çiçeklik

Ahşap çerez kaselerini ortadan ikiye bölüp kesme tahtanıza silikonla yapıştırırsanız sukkulent bitkileri için çok hoş saksılar elde edebilirsiniz. 

Zarif figürler

Zarif figürler

Bu biraz daha zor, hobi sahibi kadınlar için bir fikir. Ahşap yakma tekniği kullanarak süsleyeceğiniz kesme tahtalarınız artık mutfağınızda kullanmaya kıyamadığınız kadar güzel görünecek... 

Ahşap çerçeveler

Ahşap çerçeveler

Aynı ebattaki düz kesme tahtalarını duvarınıza yan yana asıp klipsli fotoğraf panosuna dönüştürebilirsiniz. İster iştah açıcı fotoğraflar isterseniz de sevdiklerinizin fotoğrafları için. 

Mermer farkı

Mermer farkı

Ahşap kesme tahtanızın bir ucuna tam zıt renkte mermer bir parça eklemek çok farklı ve şık bir dekoratif tabak elde etmenizi sağlayacak. 

Minik saksılara

Minik saksılara

Ahşap kesme tahtanızı uygun matkap ucuyla delerek içine minik kaseler yerleştirip çiçek saksısı olarak kullanabilirsiniz. Ancak bunun için oldukça kalın bir tahta kullanmalısınız. 

Ahşap boyasıyla fark yaratın

Ahşap boyasıyla fark yaratın

Ahşap boyasıyla bir kenarına desenler çizdiğiniz kesme tahtanızı şık bir sunum tabağı olarak kullanabilirsiniz. Desenleri çizmek için şeffaf kağıtlardan kopyalamayı deneyebilirsiniz. 

Dağınıklıkları toparlayın

Dağınıklıkları toparlayın

Hoşunuza giden canlı renklerde ve desenlerde basma kumaşları silikon yardımıyla kesme tahtasına yapıştırıp mutfak eşyalarınız için minik cepler yaparak duvarınızda sergileyebilirsiniz. 

Farklı bir tablet tutucu

Farklı bir tablet tutucu

Ahşap kesme tahtalarınızı tablet tutucu olarak kullanmayı düşündünüz mü? Alt kısmına ekleyeceğiniz, tabletinizden biraz daha geniş bir parçayla yemek yerken sevdiğiniz dizileri izlemek çok kolay. 

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.