Kestiği elleri küçük parçalara ayırıp klozete atmış!

Bursa'da dövülerek öldürüldükten sonra elleri baltayla kesilmiş halde cesedi bulunan Nuran Dutlu'nun katil zanlıları olan bir erkek ve kız arkadaşının itirafları tüyleri ürpertti

14 Nisan 2015, Salı 11:32
A A

İzmit-Kandıra Karayolu'nun Çayırköy mevkiinde, 22 Ocak’ta dövülerek öldürüldükten sonra, elleri bileklerinden baltayla kesilmiş halde bulunan Nuran Dutlu cinayetiyle ilgili yakalanan Muhammet Y. ile kız arkadaşı Sertaç Ö., Kayseri’de sabah erken saatlerde İzmit İlçe Jandarma Komutanlığı’na teslim edildi.

İTİRAF ETTİLER


Şüpheliler, Bursa’da öldürdükleri Nuran Dutlu’nun ellerini bileklerinden kestikten sonra, küçük parçalara bölüp klozete atarak sifonu çektiklerini söyledi.

İzmit- Kandıra karayolunun Çayırköy yakınlarında, yola yakın boş alanda 22 Ocak günü bir bölümü naylona sarılı olarak cesedi bulunan Nuran Dutlu cinayetiyle ilgili jandarma ekipleri yaptıkları araştırmada cinayet şüphelisi olarak Bursa’da Vedat A., İzmir’de de Arif Ç.'yi yakalamış, bu şüpheliler mahkemece tutuklanmıştı.

KESTİĞİ ELLERİ ÖNCE KİREÇLEYİP GÖMMEYİ DÜŞÜNMÜŞ

Diğer şüpheli Muhammet Y.'nin, daha önce işlediği suçlar nedeniyle cezaevinde yattığı il olan Kayseri’ye iş bulma düşüncesiyle kız arkadaşı Sertaç Ö. ile gittiği ve Kayseri’de kiraladıkları eve girecekleri sırada jandarma ekiplerince  sahte kimliklerle yakalandıkları belirtildi.

Jandarma ifade veren Muhammet Y., Nuran Dutlu’yu Bursa’nın Nilüfer İlçesi’ne bağlı Görükle semtinde kiraladıkları bir evde öldürdüğünü ve ellerini kestiğini, daha sonra da kireçleyip boş bir araziye gömmeyi düşündüğünü, ancak riskli olabileceği ihtimalini göze alarak elleri küçük parçalara ayırıp klozete atıp sifonu çektiğini söyledi.

İzmit ilçe Jandarma Komutanlığı’na teslim edilen şüphelilerin, ifadelerinin ardından Kocaeli Adliyesi’nde hakim karşısına çıkarılacakları belirtildi.

Ergün AYAZ/İZMİT(Kocaeli), (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;