Kibariye ve Safiye Soyman Umre'ye gitti

Ünlü sanatçılar Kibariye ve Safiye Soyman, umre ziyareti için Suudi Arabistan'a gitti

Çarşamba, 24 Mart 2010 - 14:26

Kibariye ve Safiye Soyman Umre'ye gitti

Özel bir tur şirketinin organizasyonuyla umre ziyareti için eşi Ali Küçükbalçık ile Medine’ye hareket eden Kibariye, Atatürk Havalimanı’nda yaptığı açıklamada, "Çocukluğumdan beri duygularım değişmemiştir. Ben anamın evinde Kibariye olmadan önce de inançlıydım. Bu Allah yoludur, tartışılmaz, yaşanır. Bunu da Allah bugüne nasip etmiş. Çok mutluyum, çok önemli bir yere gidiyorum. Allah’ın yoluna gidiyorum. Karı koca bu bizim isteğimizdi, Allah kabul etsin" dedi.

Safiye Soyman da hareketinden önce yaptığı açıklamada, ilk defa kutsal topraklara gideceğini belirterek, "Umre sünnet, inşallah hacı olmak da kısmet olur. Benim babam üç kere hacca gitti. Ben bir hoca kızıyım, Allah şimdi kısmet etti. Bugün sabah ezanı okunurken çok duygulandım. Kendimi Kabe’de hissettim. İnşallah geldiğim zaman kısmet olursa namazımı da kılacağım. Allah kabul etsin" diye konuştu.

Safiye Soyman, bir hafta sürecek umre ziyareti sırasında hasta oğlu, sevenleri ile tüm Müslüman alemi için dua edeceğini sözlerine ekledi.

AA