Kıdemde 'ya herro ya merro'

Bir türlü uzlaşma sağlanamayan kıdem tazminatı konusunda pazartesi günü son bir toplantı yapılacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 'Bu artık son olacak. Herkes teklifini sunacak. Yani artık ya herro ya merro' dedi

08 Kasım 2013, Cuma 10:09
A A

Kıdem tazminatının akıbeti, 11 Kasım Pazartesi günü, hükümet, işçi ve işveren temsilcileri arasında yapılacak toplantıda belirlenecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, pazartesi yağılac ak toplantının bu konudaki son görüşme olacağını belirterek, “Herkes teklifini sunacak. Uzlaşma olursa, konuyu Başbakan Erdoğan’a götüreceğiz. Yani artık ya herro ya merro. Sistem takındı ve başka çare kalmadı” diye konuştu.

BEŞ KRİTİK KONU MASADA

Pakette “esnek çalışma saatleri, kadın istihdamı, uzaktan çalışma, taşeron işçiler ile ev işlerinde çalışanlara yönelik kupon sistemi” konularının da yer aldığını anlatan Çelik, “Pazartesi günü yapılacak toplantıda eğer bir anlaşma olursa sorun kalmaz. Uzlaşma çıkmaması durumunda, kıdem tazminatı konusu hariç, diğer konuları kendi düzenlememizi yaparak, Bakanlar Kurulu’na getireceğiz” dedi.

Bakan Faruk Çelik, kabul edilmesi durumunda yeni düzenlemeyle hayata geçecek fon uygulamasında, biriken paraların 15 yıl geçmeden çekilemeyeceğini fakat evlilik ve askerlik gibi konuların bunun dışında olacağını söyledi.

İHA


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;