"Kılıçdaroğlu, Alevilerce protesto edilmedi"

Pazartesi, 23 Kasım 2009 - 16:24

CHP Milletvekilleri Kemal Kılıçdaroğlu ve Ali Kılıç'ın Avusturya Alevi Federasyonu'na bağlı Viyana Alevi Kültür Birliği tarafından organize edilen ‘Türkiye'de siyasette Dönüşüm' adlı panele gelişleri sırasında protestoya uğramaları ile ilgili olarak Viyana Alevi Kültür Birliği'nden açıklama geldi. Birlik tarafından yapılan açıklamada Kılıçdaroğlu’nun Alevilerce protesto edilmediği öne sürüldü.

Viyana Alevi Kültür Birliği Yönetim Kurulu adına Başkan Kazım Gülfırat’ın imzasıyla açıklama yapıldı. Açıklamada, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Alevilerce protesto edilmediği belirtilirken şöyle dedi:

“Sayıları 40'a yakın Alevilik ve Alevi toplumuyla en küçük ilişkisi dahi olmayan bir karıştırıcı grup protesto yapmak istemiştir. Bu grup orada bulunan halk ve görevli polisler tarafından dışarı çıkarılmıştır. Yaklaşık yarım saatlik gecikmeyle panelimiz 1500 Alevi'nin katılımıyla büyük başarıyla gerçekleştirilmiştir. Saat 14.30’da başlayan panelimiz 17.30'da sona ermiştir. Bu yanlış haberi düzeltmenizi rica eder saygılar sunarız. Viyana Alevi Toplumu dürüstlüğün sembolü olan Kemal Kılıçdaroğlu'nu protesto etmek bir yana buraya davet etmiştir. Bu doğru olmayan, maksatlı haberin ajanslara ve gazetelere nasıl düştüğünü anlamakta güçlük çekmekteyiz.”

DHA