Kılıçdaroğlu Erdoğan'ı mucit ilan etti

CHP genel başkanı dünkü yağmur sonrası ortaya çıkan fotoğrafı basın toplantısında paylaştı.

03 Haziran 2014, Salı 14:05
A A

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:

Nazım Hikmet’in cenazesi Türkiye’de olmalıdır. Bana soracak olursanız Gezi Parkı’nda olmalıdır. Bir çınar ağacının altında. Gezi’ye gidenler kendilerini bir ağaç gibi tek ve hür yaşamak istiyorlardı. Ve onlar kavgadan kutuplaşmadan değil barıştan uzlaşmadan yanaydılar ve diyorlardı ki bir orman gibi kardeşçe yaşamalıyız. Onun vasiyetini yapabilmeliyiz. Nazım’ı tekrar rahmetle anıyoruz onu her zaman yaşatacağız. Gezi Türkiye’de tarihi değiştiren bir olaydır. Eğer zulme ve baskıya karşı direniyorsanız siz insan olmanın gereğini yapıyorsunuz. Zulme karşı sessiz duran dilsiz şeytandır.

Gezi sırasında bir diktatör bozuntusunun karizması çizildi. Ve bunu içine sindiremedi ve hala içinde bir kin var. Ne kadar çok insan ölürse o kadar zevk alıyor. Kandan şiddetten bu kadar zevk alan bir başka politikacı yoktur herhalde 21. yy’da. Bir iç savaş çıkarmayı bile göze aldı. "Camide içki içiyorlar" dedi. Niye bunu söylüyor insanları birbirine düşürmek için. "Başörtülü bacıma saldırdılar" dedi. Gerçek ortaya çıktı ki böyle bir şey yok. Merak ediyorum iç çatışma olsaydı yüzlerce inan ölseydi ne kazanacaktı acaba.
Hep söyledim söyleyeceğiz yalancıdan başbakan olmaz.

30 – 40 kişi bir kadına saldıracak ve hiç kimse ses çıkarmayacak. Görüntülerini yayınlayacaktı ne oldu yayınladı mı? 76 milyon vatandaşımızın vicdanına sesleniyorum size açıkça yalan söyleyen bir kişinin hala arkasında duracak mısınız? Hala yalanın arkasında duruyor. 14 yaşındaki Berkin Elvan’ı terörist diye miting meydanlarında tanıttı.

"COPLA BİZE VURMAYA BAŞLADILAR"

Fotoğrafta gördüğünüz Havva Bir, bir Anadolu kadını. Bu Anadolu kadının başına ne geldi onu anlatacağız. Rize İkizdere’de HES yapılıyor. Köy susuz kalıyor. "Bizim suyumuzu kesmeyin" diyorlar. Sen misin yolun kenarında oturan. Bakın ne diyor: “Yapılması planlanan santral için zaten az olan suyumuzu elimizden almak istiyorlar. Karayolunun kenarında bekliyorduk. 20 kadın oturuyorduk. Kalkmamız için hiçbir uyarı yapmadılar. "Komutanın saldırın" dediğini duydum. Sonra copla bize vurmaya başladılar. Ben artık askere de polise de güvenmem.”

"BAŞÖRTÜLÜ BACIMIZI NE HALE GETİRDİLER"

Havva Bir, bir Anadolu kadını. Bizim büyüğümüz. Suyuna köyüne sahip çıkmak istiyor. Coplarla üzerine gidilip dövülüyor. "Başörtülü bacımıza saldırdılar" diyordu değil mi. Başörtülü bacımızı ne hale getirdiklerini görüyor mu acaba? Vatandaşlarımız sesleniyorum. Anadolu kadının gördünüz köyünün suyuna sahip çıkmak istiyor. Cop, dayak var mı var. Bunlara karşı çıkmak hepimizin görevi. Bütün Anadolu kadınlarına sesleniyorum. Havva’nın başına gelenler yarın sizin başınıza da gelebilir. Kime karşı bir diktatör bozuntusuna karşı.

Onun için kendisine benzer düşünenler dost diğerleri düşman. Dayağı yiyen sadece Rizeli köylüler mi? Soma’nın devamıdır bu. Özel kalem müdürü gitti tekme attı. Kendisi gitti tokat attı. Özür dilemesi lazım. Dilemiyorsa Başbakanlık koltuğunda oturmaması lazım. Bütün bu haksızlıklara rağmen hep beraber direneceğiz. Umutsuzluğa düşmeyeceğiz. Tipik bir örneği Yalova’da ortaya çıktı.

GÖRMEZ’İN SÖZLERİ

Soma cumhuriyet tarihimizin en büyük facialarından biriydi. İktidar kader dedi.
Diyanet ne diyecek diye bekledim. Ve nihayet konuştu. Çok güzel bir konuşmaydı.
Diyanet İşleri başkanı Sayın Görmez, “Bu tür faciaların olmaması için her türlü tedbirin alınmasında dini ahlaki vicdani hatırlatmaları yaparak sonuçların felakete dönüşmesini önlemeye çalışmak gerekmektedir. Dini istismar eden yorumlar karşısında hakikati söyleme mecburiyetimiz vardır. Yaratıcının sonsuz kudretini yok saymak ne kadar yanlışsa inanın kusurlarına ilahi mazeret üretmek de o kadar yanlıştır. İlahi adalete gölge düşüren tez ve yorumlardan kaçınmak gerekir” dedi.
Bunları söylemek için bu kadar beklemeye gerek yoktu. Daha erken söylenmeliydi.

ERDOĞAN ONA DA 'CÜBBENİ ÇIKAR SİYASETE GİR' DİYECEK Mİ

23 Temmuz 2004 hızlandırılmış trende 41 kişi öldü. Dava zaman aşımına uğradı. Ölenler öldükleriyle gittiler. Uludere’de 34 kardeşimiz öldürüldü. Ne oldu? Ailelere para verdiler. Aileler hala bekliyor failler ne zaman çıkacak diye. 9 Eylül 2009 Ayamama deresi taştı 38 kişi hayatını kaybetti. Ne oldu hiçbir şey olmadı. 31 Ocak 2008. Davutpaşa’da ruhsatsız işyerinde onlarca kişi öldü ne oldu hiçbir şey. Esenyurtt’ta çadır yangınında işçiler öldü.
Afyon’da patlama oldu 25 asker öldü. Aileleri hala adalet arıyor.
Tüm bunlardan sonra Diyanet bu açıklamayı yapıyor.
Çok merak ettim. Bu açıklamadan sonra Erdoğan cübbeni çıkar siyasete gir diyecek mi diye ama herhangi bir ses çıkmadı.

MUCİT ERDOĞAN
Fatih Sultan Mehmet 29 Mayıs 1453’te İstanbul’u fethetti. O aynı zamanda bilime sanata büyük önem bir devlet adamıydı.
500’ün üzerinde mimari esere imza attı. Müthiş yaratıcı zekaya sahipti. Bir devleti imparatorluğu dönüştürdü.
İlk üniversitelerin kuruluşuna da imza attı.
Şimdiki İstanbul’a bakalım. Yeni İstanbul’da Fatih’ten daha zeki biri var çünkü otomobili denizde yürütüyor.
Biliyorsunuz yürütme konusunda çok başarılı. 17 ve 25 aralıkta devlet hazinesinin nasıl yürütüldüğünü hep beraber gördük.
30 yıldır İstanbul’u yönetiyorlar. İşte gelinen nokta.
Fatih, Haliç’in çevresinde koyun otlatmayı bile yasaklamıştı İstanbul’un güzelliğine halel gelmesin diye.
Ayamama Deresi oldu, ders almadınız.
Erdoğan bir mucit. Neydi Erdoğan, jinekolog, Merkez Bankası Başkanı, vantrolog şimdi de bir mucit.
Deniz üzerinde giden dolmuş. Onun mucidi.


1 HAZİRAN SEÇİMLERİ

Devlet bütün imkanlarını yığdı. Ben de Yalova'ya gittim. Her tarafta Recçep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafı var.
Yalovalılar dik durdular, hepsine yürekten teşekkür ediyorum.
Bir gözlemci arkadaşımız, Adalet ve Kalkınma Parti'sinden, kalp krizi geçirdi. Allah rahmet etsin diyorum.
Yalovalılar neden vermediler? Rüşvete teslim olmadılar.
Erdoğan geldi miting yaptı. Mitingde ne dedi Erdoğan? Buraya üstü kapalı otopark ylapacağız dedi. Böyle bir vizyona oy verilir mi?

CHP'Lİ VEKİLLERİN BALYOZ TOPLANTISI

Bugün gine kalkmış. CHP'li milletvekilleri basın toplantısı yapmış, hiç orada Pensilvanya geçmiyormuş dedi.
Yine yalan söylemiş.
Yalancıdan cumhurbaşkanı hiç olmaz. Hırsızdan cumhurbaşkanı olmaz.
Erdoğan'ın en tipik özelliği korkak olması.
Yalova seçiminden sonra mor rengin tonlarını merak ediyorsanız, Erdoğan'ın yüzüne bakın.
Ya kaybettin.


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.