Kılıçdaroğlu: Eşkiya dünyaya hükümdar olmaz

Ankara'daki Köşk resepsiyonuna katılmayan CHP lideri Maltepe'de bir açılışa katıldı. CHP lideri, buradan isim vermeden Erdoğan'a yüklendi: 'Eşkiya dünyaya hükümdar olmaz'

30 Ağustos 2014, Cumartesi 22:46
A A

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Maltepe Belediyesi'nin düzenlediği 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına katıldı.

Maltepe Belediyesi Merkez Hizmet Binası önünde düzenlenen törende konuşan Kılıçdaroğlu, "Bayramınız kutlu olsun, güzel bir bayram. Birazdan Teğmen Mehmet Ali Çelebi'nin düğününe katılacağım. Nikahını Silivri'de yapmıştı şimdi düğününü yapıyor. Ona katılacağım ve sizlerin de selamını götüreceğim Teğmen Çelebi'ye. Bu güzel günde eğlenin. Bir türküyü sakın unutmayın o türkü şöyle söyler, 'Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz' diye. Birileri bir yere geldi diye dünyaya hükümdar olduğunu zannediyor. Temiz adam olması lazım, düzgün adam olması lazım. Kul hakkı yememesi lazım. Eşkıyanın dünyaya hükümdar olduğu bir düzeni asla kabul etmeyeceğiz. Hepinize en içten sevgilerimi saygılarımı sunuyorum. Eğlenceniz bol olsun, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nız kutlu olsun" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu ardından Ergenekon davasının sanıklarından Teğmen Mehmet Ali Çelebi'nin düğününe katılmak üzere alandan ayrıldı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;