Kılıçdaroğlu'ndan iddialı açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'a “Yüreğin varsa televizyonda karşıma çık” diye meydan okurken, “Referandumda yüzde 65 hayır çıkar” dedi

Çarşamba, 01 Eylül 2010 - 16:34

Kılıçdaroğlu'ndan iddialı açıklama

Kılıçdaroğlu, Osmaniye'de yapacağı miting öncesi Adana'nın Ceyhan İlçesi'ne uğradı. Namık Kemal Mahallesi'ndeki miting alanında yaklaşık 2 bin kişiye hitap eden Kılıçdaroğlu, ‘Başbakan Kemal’ sloganları ile karşılandı.

Birlikte devrimler gerçekleştireceklerini belirten Kılıçdaroğlu, şöyle dedi: “Haramilerin iktidarını aşağı edip, halkın iktidarı kuracağız. Yaşar Kemal, Orhan Kemal'in yaşadığı bereketli topraklar üzerindeyiz, bu bereketli topraklarda çiftçi arkadaşlarımız hayatından memnun mu?

Size bir görev daha düşüyor, iktidarı 12 Eylül'de sandığa gömme görevi düşüyor. Halkın gücünü göstereceğiz. Beraber yola çıktık, mücadelemizi birlikte yürüteceğiz. Meydanda çok genç var, geleceğimiz gençler. Recep beyin ezberini bozan da gençler olacak.”

"YÜZDE 65 HAYIR ÇIKAR"

Anayasa değişikliğinin adalet getirmediğini, yolsuzlukların üstünü örttüğünü savunan Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Evet' çıkarsa artık yargı ihale yolsuzluklarına da bakamayacak.

Hak aramıyorsa bir toplum orada demokrasi özgürlük yoktur. Biz ‘hayır' deyip, hakkımızı özgürlüğü arayacağız, değişimin yolunu arayacağız. ‘Yüzde 65 hayır çıkar' diyor arkadaşlar.

AKP’nin sallanması demektir, AKP’yi silkeleyeceğiz, AKP'de yiyiciler, köşe bölücüler, ihaleye fesat karıştıranlar, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenler var.

Biz gazetelere ‘ilan verelim' dedik, 1 sayfa 40 bin lira. Bunlar nereden buluyor bu parayı, biliyorsunuz değil mi? Bunlardan kurtulmanın yolu 12 Eylül ondan sonra genel seçimler.”