'Kılıçdaroğlu'nun turşusunu kuracağız'

Ankara Çubuk İlçesi'in AK Parti'li Belediye Başkanı Lokman Ertürk, "Yakında Kemal Kılıçdaroğlu'nun da turşusunu kuracağız" diye konuştu

Salı, 14 Eylül 2010 - 16:42

'Kılıçdaroğlu'nun turşusunu kuracağız'

Ankara'nın Çubuk İlçesi'nde 5 yıldan bu yana ‘Uluslararası Turşu Festivali’, ilçede üretilen tüm yöresel ürünlerin ön plana çıkarılması amacıyla adı bu yıldan itibaren ‘6'ncı Uluslararası Kültür Festivali' olarak kutlanmasına karar verildi.

Belediye Başkanı Lokman Özden, 16-19 Eylül tarihleri arasında düzenlenen ‘6'ncı Uluslararası Kültür Festivali’ öncesi ilçedeki bir restoranda tanıtım toplantısı düzenleyerek yöresl ürünleri tanıttı.

Tanıtımda yabancı ülkelerden gelen folklör ekipleri Ankara oyun havalarına eşlik etti. Bir turşu imalathanesi ziyaret eden başkan Özden, referandum sonuçları ile ilgili bir soru üzerine, “Çubuk yüzde 83 ile ‘evet’ oyu verip, yeni Anayasa değişikliğini yüksek oranda onaylamış bir ilçedir.

Biz ‘hayırcı'ları da seviyoruz. Siyaset hayatında sayın Kılıçdaroğlu'nun oy kullamaması bizlere tebessüm ettirmiştir. Sağ olsun, sayesinde yüzümüz güldü. Aklımıza geldikçe de gülümsüyoruz. Yakında kendisinin de turşusunu kuracağız. Gerçekten turşusu kurulması gereken bir lider.”

Yılmaz ÇAMDALI/Ankara (DHA)