Kilodan korkup erken sezaryen yaptırıyorlar!

Ünlü isimlerin loğusalık sonrası kiloları atarken başvurdukları yolları gizlediğini iddia eden İngiliz basını, "Birçoğu fazla kilo almamak için erken sezaryen yaptırıyor" diye yazdı.

Cumartesi, 18 Eylül 2010 - 12:23

Kilodan korkup erken sezaryen yaptırıyorlar!

İngiliz oyuncu ve sunucu Denise Van Outen'in nisan ayında doğum yaptıktan 5 ay sonra eski görünümüne kavuşması, yeni bir tartışma başlattı. Kızı Bety ile birlikte Dubai tatilinde bikinili görüntülenen 36 yaşındaki Outen'in bu kadar kısa sürede seksi görüntüsüne nasıl kavuştuğu merak konusu oldu. "Ünlülerin lohusalık saplantısı" mantığı ile yola çıkan İngiliz Daily Mail gazetesi de magazin basının sürekli ilgi odağında olan ve milyonlarca kadın tarafından yakından takip edilen ünlü isimlerin, hamilelik sonrası kilolarından kurtulmak için başvurdukları yolların sağlıklı olup olmadığı sorusunu sordu.

'SÜPER GEN' İDDİASI

Doğum sonrası kısa sürede kilolarından kurtulan sinema, moda ve müzik dünyasının birbirinden ünlü isminin incelendiği haberde, ünlülerin lohusalık kilolarından kurtulurken başvurdukları gerçek yolları gizledikleri iddia edildi. Buna göre genelde kilo vermelerini "süper genlerine" bağlayan ve ekstra bir program uygulamadıklarını savunan ünlülerin özel antrenörleri ve beslenme uzmanlarından hiç bahsetmedikleri belirtildi. Hamilelik izlerini silmek için estetik ameliyatlara da başvuran bu isimlerin ayrıca doğumun ardından bir süre hiç görüntü vermedikleri ve sadece zayıfladıktan sonra kameralar karşısına geçtikleri kaydedildi. Haberde en çok dikkat çeken ise birçok ünlünün daha fazla kilo almamak için belirlenen doğum sürelerinden önce sezaryen yaptırdıkları iddiası oldu.

UZMANLAR NE DİYOR?

Daha önce yapılan birçok bilimsel araştırmada beslenme ve diyet uzmanları ünlüler gibi hızlı kilo vermenin sağlıksız olduğunu belirtmişti. Uzmanlar, lohusalık dönemindeki kadınların hamilelikten kısa bir süre sonra diyete hemen başlamalarının ve kilolarından hızlıca kurtulma çabalarının sağlıklı toparlanma sürecini olumsuz etkilediğini söylüyor. Uzmanlar ayrıca hamilelik sonrasında hızlı kilo vermenin idrar tutamama gibi etkileri de beraberinde getireceğini belirtiyor. Ayrıca emziren annenin sağlıklı beslenmesi gerektiğinin altını çizen uzmanlar, uygulanacak hızlı diyette beslenme alışkanlığının bozulacağına dikkat çekiyor. Yeni doğum yapmış bir kadına, haftada en çok yarım kilo vermesi öneriliyor.

GISELE BUNDCHEN:  Brezilyalı ünlü manken Aralık 2009'da doğum yaptı. 30 yaşındaki Bünchen, doğumdan 2 hafta sonra eski formuna kavuştu.

HEIDI KLUM: 37 yaşındaki Alman model, 4. çocuğunun doğumundan hemen sonra forma girme sırrını "Yayılıp abur cubur yemedim" sözleriyle özetlemişti.

MADONNA: Pop müziğinin kraliçesi 2000'deki doğumdan 3 ay sonra kilolarından kurtulmuştu. 52 yaşındaki Madonna'nın 2'si biyolojik 4 çocuğu var.

ANGELINA JOLIE: 2008'de ikiz çocuklarını dünyaya getiren ABD'li oyuncu, 11 haftada formuna kavuşmuş, "Verdiğim 11 kiloyu sarımsaklı çaya borçluyum" demişti.
 

Sabah