Kim Kardashian'a benzemek isteyen Brezilyalı model Jennifer Pamplona 12'inci ameliyatını Türkiye'de oldu

Kim Kardashian'a benzemek için bugüne kadar 11 ameliyat olan Brezilyalı model Jennifer Pamplona, burun çene ve yanaklarını yaptıracağı 12. ameliyatı için Türkiye'yi seçti. Jennifer Pamplona, Türkiye'yi çok sevdiğini söylüyor

19 Ocak 2018, Cuma 15:33
A A

Kim Kardashian'a benzemek için 12. kez ameliyat olan Jennifer Pamplona "Buraya geldim çünkü Türkiye'de kendimi çok güvende hissediyorum. Yüz hatlarımı Kim Kardashian'a benzetmek için buradayım. Burnum ona benzetilecek, yanaklarım yukarı doğru çekilecek, yüz şeklim değiştirilecek ve çenemde değişiklik yapılacak. Tam olarak ne yapacağını bilmiyorum ancak ona çok güveniyorum. Nasıl bir şey olacağını bekleyip göreceğiz" dedi.

Brezilyalı model "Bir keresinde, 24 saat içerisinde 9 operasyon geçirdim ve şimdi toplamda 11 ameliyat geçmişim oldu. Geçtiğimiz yıl da kalça protezi yapıldı. Bu ameliyatın ardından belki tekrar kalça protezi ameliyatı olabilirim. Sanırım bu yıl tekrar Türkiye'ye geleceğim çünkü Türkiye'yi de çok seviyorum" diye konuştu.

Ameliyatı gerçekleştiren Op. Dr. Bükent Cihantimur ise bir ünlüye benzemek amacıyla estetik ameliyata başvuranlara ameliyat yapmadıklarını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti:

Hastanemize ben buna benzemek istiyorum diye birisi başvurduğunda ona şüpheyle bakıyoruz ve olumlu karşılamıyoruz. Ancak kişi kendisi de popülerse, iş olarak yapıyorsa durum daha farklı oluyor." diyeek devam etti:

Hastamız benzemek istediği kişiye zaten biraz benziyor. Vücudu da benziyor. Yüzüyle ilgili eksik kısımları var. Onu bilgisayar üzerinde çalışacağız aynısını birebir nasıl yaparız diye. Özellikle burnunu yapacağım ve yüzünün şeklini nasıl uydurulabilir diye bir çalışma yapacağım. Bu daha önce benim severek yaptığım bir iş. Çünkü ortaya sanat eseri gibi bir şey çıkıyor" 

Cihantimur sözlerine şöyle devam etti: Burun dışında yüz hatlarına bakacak olursak Kim Kardashian’ın şakak kemikleri daha çıkık, daha belirgin. O nedenle yanaklarını yukarıya doğru almak için örümcek ağı tekniği yapacağım. Kim Kardashian’ın çene hattı daha belirgin ve küçük. Bu hastamızın daha maskülen ve belirgin. Onları inceltip yanakları daha yukarı çıkartıp, burnunu da benzemek istediği kişiyle aynı yapınca bayağı benzeyeceğini düşünüyorum

Fotoğraflar üzerinde çalışarak benzetme ameliyatı için hazırlık yaptıklarını belirten doktor "Fotoğraflarını çekip ikisini yan yana koyuyoruz. İkisinin birbirine benzeyen ve benzemeyen yanlarını bulup önce bu aşamanın geçmesi gerekiyor. Benzeme ihtimali var mı yok mu? Bir de imkansız şeyler var zaten o kısımları benzetmek imkansız. Orada yapılacak şeyleri çıkartıyoruz uygunsa aynısını photoshopla yapıp ardından ameliyatta yapmaya, benzetmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

Jennifer Pamplona Brezilyalı ama Dubai ve Los Angeles’ta yaşıyor. 

Aslında Pamplona'nın estetik bağımlılığı bu olaydan yıllar önce henüz 17 yaşındayken başladı.

Önce göğüslerini büyütmek için bıçak altına yattı Pamplona.

Bunu da okuldayken arkadaşları zayıflığı yüzünden kendisiyle alay ettiği için yaptığını anlattı.

Daha dolgun hatlara sahip olmak için yaptığı ilk şey de göğüslerini büyütmek oldu.

Daha sonra da bir TV programında göre almaya başlayarak şöhreti yakaladı.