Kime inanmalı?

Fatih Terim'in düzenlediği basın toplantısının satıraralarında önemli detaylar yer alıyordu. Özellikle Galatasaray Kulübü ve Başkan Ünal Aysal'ın Terim'in gönderilmesiyle ilgili yaptığı bazı açıklamaları tecrübeli çalıştırıcı kesin ifadelerle yalanladı

01 Kasım 2013, Cuma 10:03
A A

Aysal ne demişti, Terim ne dedi? Fatih Terim'in bazı ifadeleri ayrılık sürecinde yaşananlarla ilgili soru işaretleri yaratırken, Ünal Aysal'ın Terim'in görevine son verilmesiyle ilgili verdiği bilgiler tecrübeli teknik adam tarafından yalanlandı

MİLLİ TAKIM SÜRECİ

Fatih Terim'in görevinden alınmasından bir gün sonra Galatasaray Yönetimi Başkan Ünal Aysal imzalı bir açıklama yayınlamıştı. Maddeler halinde hazırlanan bu bildiride Başkan Ünal Aysal Terim'in Milli Takım’ın başına geçme sürecinde Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören ile sadece bir kez telefonda görüştüğünü ifade etmişti. Ancak Terim, Federasyon'un teklifini iletmesi ve kendisinin bu teklifi kabul etmesi arasında geçen zamanda  Aysal ile Demirören'in 3 kez telefonda görüştüğünü açıkladı.

Aysal yine aynı bildiride "Demirören'e Fatih Terim ile ocak ayında yollarımızı ayırabileceğimiz" şeklinde bir ifadeyi kesinlikle kullanmadığını vurgulamıştı. Fatih Terim ise basın toplantısında bu iddianın üzerinde özellikle durdu ve "Demirören, Sayın Aysal'ı arayıp bana teklif yapılması için de izin aldı. Aysal'ın Demirören'e 'Hocamızı isterseniz ocak ayında verelim' demesi beni yaraladı” dedi.

"KARAR BAŞKA BİRİ TARAFINDAN ALINDIYSA BÜYÜK BİR SKANDALDIR"

Kamaoyunda Fatih Terim'in görevden alındığını ne zaman öğrendiği uzun süre tartışılmıştı. Galatasaray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, NTV Spor canlı yayınında Lütfi Arıboğan'ın Terim ile karardan önce görüştüğünü açıklamıştı.

Terim'in ise yanıtı netti ve "Benim hatırladığım kadarıyla yönetim kurulu ertesi gün toplandı ve karar alındı denildi. Oy birliği ile alındığı söylenen kararın demek ki yönetim kurulu tarafından değil başka birinin kararıyla alındığı ortaya çıkıyor ve bu daha büyük bir skandaldır. Umarım böyle değildir" dedi.

AYRILIK ÖNCESİ TEKNİK DİREKTÖR ARAYIŞI

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal kulüp televizyonunda yayınlanan bir programda Fatih Terim ile yolların ayrılmasının ardından yeni teknik direktör arayışlarına başladıklarını söylemişti.

Görüştükleri isimleri de sıralayan Aysal, Terim görevdeyken hiçbir teknik adamla temasa geçmediklerini özellikle vurgulamıştı.

Fatih Terim ise 1,5 saati aşkın süren basın toplantısı sırasında bir çok kez bu konuya değindi. Terim'in iddiası görüşmelerin aylar öncesinden başladığı yönündeydi. Ve tecrübeli çalıştırıcı bu konuyla ilgili olarak; "Ben görevimin başındayken görüşülen, teklif edilen yabancı hocaları neden sorgulamıyorsunuz? Antalyaspor maçı öncesi aldığım telefondaki sesten daha önceki aylarda kulağıma gelen isimlerden ah onları bir dili olsa da konuşsa. Hem de Türkçe konuşsa keşke” ifadelerini kullandı.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;