Kiracı kurbanı

Kumru Aslanboğa evinde öldürülmüştü. 45 gün hapis yatan tutuklunun masum olduğu kan testiyle anlaşılmıştı. Talihsiz kadının, kiracısıyla suç ortaklarının kurbanı olduğu ortaya çıktı

25 Ekim 2009, Pazar 05:00
A A

YARDIM EDİYORDU
İzmir Buca’da kocası 15 yıl önce ölen, 2 çocuk annesi, kısmi felçli Kumru Aslanboğa (60) yalnız yaşıyordu. Hayırsever Kumru Aslanboğa kiracısı Ercan Çal’a maddi yardım yapıyordu.

Kumru Aslanboğa Mart 2008’de evinde elleri ve ayakları bağlanıp tornavidayla öldürüldü. Katil kaçtı. Elindeki kesik için hastaneye başvuran Hüseyin Işık zanlı olarak tutuklandı.

BOŞUNA 45 GÜN YATTI
Üstündeki kan lekesinin Kumru Hanım’a ait olmadığı anlaşılınca 45 gün hapis yatan Hüseyin Işık salıverildi. Bir süre önce polis, kiracı Ercan Çal’dan (33) şüphelendi.

Polis, Ercan Çal’ın ve arkadaşı Özcan Saro’nun eşleriyle görüştü. Kadınlar “Kumru Hanım’ı kocalarımız öldürdü ama bizi dövüp tehdit ettikleri için cinayeti kimseye söyleyemedik” dedi.

SOYGUN SIRASINDA GELDİ
Ercan Çal, Özcan Saro ve cinayetten sonra askere giden Cem Güler (22) gözaltına alındı. Cüneyt Gündüz aranıyor. Ercan Çal’ın planıyla Özcan Saro, Cem Güler ve Cüneyt Gündüz soygun için Kumru Hanım’ın evine girmiş.

Bu sırada eve gelen Kumru Hanım’ı Cem Güler diğerlerinin yardımıyla öldürmüş. Ercan Çal ile Özcan Saro, Kumru Hanım’ın cenazesinde ağlamış!

Taylan YILDIRIM/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;