Kırılmayan LCD Ekranlar Geliyor

Görüntü kalitesi uğruna kesenin cebinini sonuna kadar açtığınız televizyonunuzun ekranı aslında görünmez kazalara karşı savunmasız. Bakın bu sorunu çözen nasıl bir teknoloji geliştirildi?

a
a
Salı, 03 Ağustos 2010 - 16:55


Kırılmayan LCD Ekranlar Geliyor

Televizyonlar günümüzün en hızlı gelişen tüketici teknolojilerinden biri. Bu konuda cep telefonlarıyla yarışan televizyonlar aslında sandığınızdan daha da dayanıksız. Binlerce liraya satın aldığınız bu cihazlar ufak bir kaza sonucunda kırılabilir. Dikkatsizliğiniz nedeniyle, yaşanan bu kazalar genelde kullanıcı hatası olarak adlandırılığı için televizyonunuz garanti kapsamından çıkıyor. Genelde tüketicilerin dikkat etmediği bu detay sektörde yeni bir alt dalın oluşmasını sağladı.

Corning Inc. tarafından geliştirilen özel cam sayesinde LCD televizyonunuzun ekranını her türlü darbeden koruyor. LCD Ekranlara Goril Gücü  Gorilla Glass (goril cam) adındaki bu ürün, içerdiği plastik alışımı sayesinde darbelere ve çiziklere karşı dayanıklı bir yapıya sahip. Önümüzdeki günlerde satılmaya başlayacak olan bu ürünü yurtdışındaki tüketiciler 60 dolar karşılığında LCD ekranlarına taktırabilecek. Şimdilik firmanın özel hizmeti olan bu sistem tüketicinin talebi doğrultusunda televizyon üreticileri tarafından da büyük ihtimalle uygulanacak. Daha dazlası için ShiftDelete.Net adresini ziyaret edebilirsiniz.