Kısa saçlarda plaj dalgaları için 3 ipucu

Arkadaşlarınız plaj dalgalarıyla gezerken siz iç geçiriyorsanız işte kısa saçlar için plaj dalgası yapımı…

08 Ağustos 2017, Salı 15:14
A A

Flörtöz, seksi ve umursamaz bir görünüme ulaşmanın en kolay yolu dağınık plaj dalgaları. Serbest buklelerin yarattığı bu çekici görünüm yaz stilinin olmazsa olmazlarından.  

Peki sezonun hit modellerinden bob (Çene hizasında, ön tutamları biraz uzun, ense kısmı daha kısa saç kesimi) veya lob kesime (Omuz hizasında, uçları karışık katlı kesime) sahipseniz plaj dalgalarını uygulamak imkansız mı? Asla!

Lucy Hale de bizim gibi düşünüyor olacak ki, plaj dalgalarını bir güzellik imzası haline getirmiş. Ünlü oyuncunun saçları ne kadar kısalırsa kısalsın saçlarında flörtöz hareketlere asla hayır demiyor.

Vogue'un bir araya getirdiği 3 ipucuyla kısa saçlarınızda seksi ve umursamaz plaj dalgalarının tadını çıkarın!

Kalın maşa

Kalın maşa

Plaj dalgalarının olmazsa olmazı kalın bir maşa. Minimum 3 cm çapında bir maşayla saçlarınızı kalın tutamlar halinde dalgalandırın. Maşaya sadece saçlarınızın orta kısmını sarın ve tutamların uçlarını açıkta bırakın.

Düzleştirici

Düzleştirici

Bir düzleştiriciyle saç uçlarınızın üzerinden geçin. Bu adım daha umursamaz ve rahat bir görünüm elde etmenizi sağlayacak. Maşa yapmadan önce de tüm saçınızı düzleştirerek saç uzunluğunuzdan maksimum verimi alabilirsiniz.

Uçlara dikkat!

Uçlara dikkat!

Tüm saçlarınızı deniz tuzu spreyiyle sabitleyip doku verdikten sonra kısa saçlarda umursamaz dalgaların kilit noktası olan saç uçlarınıza pomat şekillendiriciyle dağınık bir görünüm vererek sabitleyin. Mükemmel plaj dalgalarınız hazır!