Kıvrıkoğlu'nun cenazesine Başbuğ ve Büyükanıt da katıldı

23. Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu, eşi Olcay Kıvrıkoğlu'nu son yolculuğuna uğurladı. 81 yaşındaki Emekli Orgeneral Kıvrıkoğlu saatlerce ayakta durarak taziyeleri kabul etti

17 Mart 2015, Salı 16:08
A A

Genelkurmay Eski Başkanı Orgeneral Kıvrıkoğlu’yla birlikte Kuzeni Kara Kuvvetleri Eski Komutanı Emekli Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu da aile adına taziyeleri kabul etti. Hüseyin-Olcay Kıvrıkoğlu çiftinin tek çocukları Levent Kıvrıkoğlu ve tek torunları Funda Kıvrıkoğlu da cenaze törenindeydi.

3 ESKİ GENELKURMAY BAŞKANI ORADAYDI

23. Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu’nu acılı gününde birlikte görev yaptığı silah arkadaşları yalnız bırakmadı. Eski Genelkurmay Başkanları İsmail Hakkı Karadayı, Yaşar Büyükanıt ve İlker Başbuğ da cenazedeydi.

Emekli Orgeneraller Çetin Doğan, Ergin Saygun, Edip Başer ve Tuncer Kılınç gibi isimler de cenaze töreni için Üsküdar’daki Selimiye Camii’nin avlusundaydı. 

İlker Başbuğ, Çetin Doğan ve Ergin Saygun ile bir süre sohbet etti. Avlunun uzak bir yerinde bankta oturarak dinlenen Yaşar Büyükanıt’ın ise yürümekte zorlandığı görüldü. Büyükanıt ve Başbuğ cenaze namazı için en önde saf tutarken tokalaştı.

PERİNÇEK DE CENAZEDEYDİ

Olcay Kıvrıkoğlu’nun cenazesine İstanbul Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Kemal Alemdaroğlu, Eski Başbakan Yardımcılarından Hüsamettin Özkan, CHP Bursa Milletvekili Onur Başaran Öymen, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Eski Çalışma Bakanı Yaşar Okuyan ve Eski İstanbul Valisi Nevzat Ayaz da katıldı.

TSK’Yİ 4 ORGENERAL TEMSİL ETTİ

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel cenazeye eşiyle birlikte çelenk gönderirken Türk Silahlı Kuvvetleri’ni 4 Orgeneral temsil etti. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Abdullah Recep ve İkinci Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, Kıvrıkoğlu’na taziyelerini ilettiler.

CENAZEYE OMUZ VERDİ

Hüseyin Kıvrıkoğlu’nun 79 yaşında vefat eden eşi Olcay Kıvrıkoğlu için öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı. Olcay Kıvrıkoğlu’nun cenazesi camiden çıkarılırken Hüseyin Kıvrıkoğlu tabuta omuz verenler arasındaydı. Olcay Kıvrıkoğlu’nun cenazesi Karacaahmet Mezarlığında toprağa verildi. Olcay Kıvrıkoğlu, bir süredir zatürre tedavisi görüyordu.

Özgür ALTUNCU - Özkan ARSLAN / DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;