Kızgın boğa paniği

Kızgın boğa paniği

Şanlıurfa'da, kesilmek istenirken sahibinin elinden kaçan kızgın boğalar, kendisini yakalamak isteyenleri uzun süre uğraştırırken, vatandaşlar arasında da panik yaşanmasına neden oldu. Bir boğa ise kendisini kesmek için yakalamaya çalışan kasabı altına alıp ezdikten sonra, duvarları yıkarak kaçtı.

Şanlıurfa'da bayramın ilk günü kesilmek istenen bazı boğalar sahiplerine zor anlar yaşattı. Kimi hayvanlar kovalamaca sonucu yakalanırken, bazıları ise belediye ekiplerinin silahlarından çıkan iğneler ile sakinleştirilebildi.

Sabah saatlerinde ilk olarak Yenişehir Mahallesi Vali Konağı Caddesi üzerinde kesilmek istenirken sahibi Mustafa Demir'in dalgınlığından yararlanan boğa, Vali Konağı çay bahçesine kaçtı. Burada yakalama girişimlerinin olumsuz yanıt vermesi üzerine Demir, Şanlıurfa Belediyesi tarafından kurulan 'Alo Kurbanım Kaçtı' hattından yardım istedi. İhbarın ardından çay bahçesine giden belediye görevlileri boş arazideki boğayı silahlarından ateşledikleri sakinleştirici iğne ile durdurmayı denedi. Ancak, vücuduna isabet eden iğne ile daha da kızgınlaşan boğa, çay bahçesi içerisinde kaçmaya devam etti. Eli sopalı vatandaşlar ve sakinleştirici iğne ateşleyen silahlı belediye görevlilerini peşinden koşturan boğa, önüne çıkarak kendisini durdurmak isteyenlere de korku dolu dakikalar yaşattı. Uzun süren yakalama çalışmalarının olumsuz yanıt verdiği operasyon sırasında boğa, peş peşe ateşlenen sakinleştirici iğnelerin ardından yakalanabildi.

ELİ BIÇAKLI KASABI ALTINA ALIP EZDİ

Birbiri ardına kaçan hayvanların kovalamaca ve sakinleştirici iğneler ile yakalayabildiği Şanlıurfa'da, son olarak Paşabağı Mahallesi'nde kaçan ve boş bir arazide sahipleri tarafından yakalanmayan boğa için belediyeden yardım istendi. Bunun üzerine olay yerine gelen, 4 kişiden oluşan belediyenin yardım ekibi kızgın boğayı sakinleştirici iğne ile yakalamayı denedi. Ancak, birbiri ardına vücuduna isabet eden iğneler ile sakinleşmeyen, aksine daha da kızgınlaşan boğa sık sık kaçmayı deneyince arazide toplanan sahipleri ile meraklı vatandaşlar arasında paniğe neden oldu. Bir türlü sakinleşmeyen boğa, son olarak elinde bıçak ile alana gelen mahalle kasabı 31 yaşındaki İsmail Kazanoğlu tarafından yakalanmak istendi. Bir köşede duran boğanın yanına korkusuzca giden Kazanoğlu, yakalamak istediği hayvanın saldırısına uğradı. Boğa bir süre yerde sürüklediği Kazanoğlu'nun üzerinden geçerek kaçmaya devam etti. Hafif yaralanan Kazanoğlu, saldırının ardından yakalamak için yeniden boğanın peşine düştü ve elindeki bıçak ile ayağından bir kaç kez yaraladı. Bir süre insanlara panik yaşatan boğa, daha sonra kendisini yakalamak isteyenlere aldırış etmeden bir metre yükseklikteki duvarı yıkıp sokak arasına kaçtı. Bu kez insanları sokaklarda peşinden koşturan yaralı boğa, küçük bir parkta çok sayıda kişinin aynı anda müdahalesi ile boğazına kement atılmasıyla yakalandı. Ayaklarından sıkıca bağlanan boğa daha sonra sahipleri tarafından alınarak kesileceği alana götürüldü.

DHA