'Kızım ben senin katilin değilim'

Boğazı kesilen minik Sümeyye'nin katil zanlısı olarak 7 ay hapis yatan annesi “Ben senin katilin değilim" diyerek kızın mezarı başında ağladı

22 Eylül 2009, Salı 11:00
A A


YASAK AŞK İDDİASI VARDI 
Sümeyye Cinkılıç, 24 Aralık 2008’te Zonguldak’ın Kozlu beldesinde kayboldu. Anne evde, “5 bin lira vermezseniz kızınız ölür” yazılı bir not buldu. Bir süre sonra cesedi çöpte bir çuvalın içinde bulunan Sümeyye, boğazı kesilerek öldürülmüştü. Anne Ferdane Cinkılıç ile aralarında ilişki olduğu iddia edilen C.B. katil zanlısı olarak tutuklanmıştı. 

İLK KEZ ZİYARET ETTİ 
Anne 7 ay tutuklu kaldıktan sonra 24 Temmuz’daki ilk duruşmada tahliye edildi. Kızının katili olmakla suçlanan üstüne üstlük bir de yasak aşk yaşadığı iddia edilen anne hapisten çıkınca evine kapandı, kimseyle görüşmedi. Anne Ferdane Cinkılıç dün kızının mezarını eşi Ali Osman Cinkılıç ve diğer kızı Şule ile birlikte ilk kez ziyaret etti. 

KATİLİ YAKALASINLAR 
Mezara kapanan Ferdane Cinkılıç “Anne beni bırakma derdin. Sen başkaydın, bakmaya kıyamazdım. Nasıl koydular bu toprakların altına, seni son kez göremedim canım yavrum. Ben senin katilin değilim. Sana geldim, seni seviyorum canım kızım” diyerek ağıt yaktı. Baba Ali Osman Cinkılıç “Nasıl Münevver’in katilini 197 gün sonra yakaladılar, benim kızımı öldüreni de yakalasınlar” dedi. 

Ferdi AKILLI/AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;