'Kızım kalk ben geldim'

Tuğçe'nin Dubai'de çalışan babası Ergün Anlaş, kızının kefenini açarak “Kızım kalk ben geldim” diye feryat etti

03 Aralık 2009, Perşembe 05:00
A A

‘DOMUZ GRİBİ’ BAHANESİ

Adana’da bayramın son günü Seyhan Barajı kenarında cesedi bulunan Tuğçe Anlaş’ın (20), eski sevgilisi Malik En (17) tarafından kıskançlık yüzünden 28 yerinden bıçaklanıp boğazı kesilerek öldürüldüğü ortaya çıkmıştı.

Genç kızın Dubai’de çalışan babası Ergün Anlaş (46) önceki gece Türkiye’ye geldi. Daha önce kalp krizi geçirdiği için Ergün Anlaş’tan acı haber gizlendi. Ergün Anlaş’ı karşılayanlar “Yurt dışından geldin. Domuz Gribi aşısı olmalısın” diyerek babaya sakinleştirici iğne yaptırdı. Baba, iğnenin etkisiyle uykuya daldı.

CİNAYET SÖYLENMEDİ

Ergün Anlaş’a dün sabah uyandığında kızının bir trafik kazasında öldüğü söylendi. Adli Tıp Kurumu’na götürülen Ergün Anlaş’ın poşete sarılıp kefenlenen kızının başını açarak “Kızım kalk, ben geldim. Bebeğim, çiçeğim uyan” feryatları yürek yaktı. Tuğçe’nin cenazesi önce babaevine götürüldü.

Acılı anne Meryem Anlaş (44) ve Tuğçe’nin kardeşi Gizem (17) sinir krizleri geçirdi. Tuğçe, Akkapı Mezarlığı’nda defnedilirken gözyaşları sel oldu. Babasının Tuğçe’ye sürprizi olan dizüstü bilgisayar ise genç kızın odasına konuldu.

Esra ÖRGEN/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;