Kızını yanan evde sanan anne ağladı

Zonguldak'ta, 2 katlı ev çıkan yangında kullanılmaz hale geldi. 34 yaşındaki Eylem Yılmaz, 4 yaşındaki kızı Nazlı'nın kayınvalidesine ait yanan evde olduğunu sanarak ağladı. Kızını eltisinin evinde bulan Eylem Yılmaz, bu kez sevinç gözyaşı döktü

17 Nisan 2015, Cuma 19:05
A A

Yangın, saat 15.30 sıralarında Zonguldak'ın Birlik Mahallesi Güzelsu Sokak’ta, 61 yaşındaki Birgül Yılmaz’ın yalnız yaşadığı 2 katlı evin çatısında çıktı.

Bacadan çıktığı tahmin edilen yangın kısa sürede çatıyı sardı. Giriş katı ahır, ara katı ise boş olan binadaki yangını görenler itfaiyeye haber verdi.

Evinin yanışını gözyaşları içinde izleyen Birgül Yılmaz

Zonguldak Belediyesi ve Kozlu Belediyesi itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Yaklaşık yarım saat süren çalışmayla yangın kontrol altına alındı. Ancak ev ve içindeki eşyalar kullanılmaz hale geldi. Ahırda bulunan inekte ise yanıklar oluştu. Dışarıya çıkarılan ineğe çevredekiler hortumla su tuttu.

"HER ŞEYİM GİTTİ"

İtfaiyenin soğutma çalışmalarını gözyaşları içinde izleyen Birgül Yılmaz, "Evim, her şeyim gitti" diyerek gözyaşı döktü. Fenalaşan Yılmaz, yakınlarının aracıyla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Aynı mahallede oturan Eylem Yılmaz ise kızı Nazlı’yı bulamayınca paniğe kapıldı.

KIZINI O EVDE SANDI

Kızının, kayınvalidesinin yanan evinde olduğunu sanan Eylem Yılmaz, gözyaşlarına boğuldu. Evin etrafında kızını arayan Eylem Yılmaz, bir komşusunun uyarısı üzerine yakındaki eltisinin evine gitti. Kızını burada bulan Eylem Yılmaz büyük sevinç yaşadı. Kızına sarılıp koklayan Eylem Yılmaz, "Kayınvalidemin evinin yandığını öğrenince hemen koştuk. İneği dışarıya çıkardık. O sırada çocuğumun ne tarafa gittiğini bilmediğim için telaş ettim. Korktum, yandı sandım" diye konuştu.

İtfaiyenin soğutma çalışmalarıyla yangın tamamen söndürüldü. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;