Kızını zincirleyen babaya 2 yıl istemi

Kızını bisikletle gezdiği için dövdüğü ve zincirle bağladığı suçlamasıyla hakkında dava açılan Cabbar Y.'nin yargılanmasına başlandı

01 Aralık 2009, Salı 13:25
A A

Adana 2'nci Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına, baba Cabbar Y. ile ilköğretim okulu öğrencisi kızı U.Y. katılmazken, şikayetçi sıfatıyla Cabbar Y.'nin resmi nikahsız yaşadığı ikinci eşi 38 yaşındaki Fatma G. hazır bulundu.

Cabbar Y.'den davacı olduğunu söyleyen Fatma G., “Kızımı bisikletle gezip eve geç geldiği için dövdü. Daha sonra da zincirle bağladı. Kızım şu anda çocuk yuvasında kalıyor. Şikayetçiyim” dedi.

Duruşmada, tanık olarak dinlenen 16 yaşındaki M.C.Y. de babasının kardeşini sürekli dövdüğünü belirterek, “Eve girdiğimde babamın kardeşimi boynundan lavaboya zincirlemiş olduğunu gördüm. Sinirlenerek elime aldığım çekiçle kilidi kırarak kardeşimi kurtardım” diye konuştu.

Mahkeme, Cabbar Y. ile U.Y.'nin ifadelerinin alınabilmesi için duruşmayı erteledi. Beyazevler Mahallesi'ndeki evinde geçen 23 Mayıs'ta kızını zincirleyen baba Cabbar Y., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış ve daha sonra hakkında kızını yaraladığı iddiasıyla 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;