Kızlara 'HAC' vaat etti

Libya Lideri Muammer Kaddafi, Dünya Gıda Güvenliği Zirvesi için İtalya'ya gitti. Kaddafi ünlü bedevi çadırında ağırladığı 200 İtalyan kıza Müslüman olmaları halinde hacca göndermeyi vaat etti

Kızlara 'HAC' vaat etti

BEDEVİ ÇADIRINDA 200 KIZ

Libya lideri Muammer Kaddafi, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlediği Dünya Gıda Güvenliği Zirvesi’ne katıldı. Kaddafi, gittiği her yere götürdüğü ünlü Bedevi çadırını Roma’daki Villa Pamphili parkına kurdu. Pazar gecesi 200 İtalyan kızla sohbet eden Kaddafi, önceki gün de kızları çadırına çağırdı. Kaddafi’nin görüştüğü 18-35 yaş arasındaki 200 hostes kız, bir halkla ilişkiler ajansı tarafından özel olarak seçildi. Kızlara Kaddafi’ye görüşmeleri karşılığında 75 Euro ödendi.

‘İTALYANLAR İLE LİBYALILAR EVLENSİN’

Kaddafi, gece geç saatlere kadar sohbet ettiği İtalyan kızları Müslüman olmaya çağırdı. Kaddafi Müslümanlığı seçmeleri halinde kızlara hacca göndermeyi vadetti. Kaddafi İtalyan kızlarla din ve Libya’daki kadınlar hakkında konuştu. İtalyanlar ile Libyalıların birbirleriyle evlenmesine sıcak baktığını belirten Kaddafi, “Bu yeni kuşaklar arasında entegrasyona da katkı sağlayacaktır” dedi. Kaddafi, konuklarına Kur’an-ı Kerim ile dinde reform fikrini savunduğu Yeşil Kitap’ı hediye etti.