Klip için bu hale 'düştü'

'Sen ve Sel' isimli şarkısına klip çeken Tuğba Özay sık sık suya düşme tehlikesi yaşamasına rağmen meslektaşlarına 'kendisi gibi' klip çekmelerini önerdi

Salı, 10 Ağustos 2010 - 13:09

Klip için bu hale 'düştü'

Antalya'nın İbradı İlçesi'nde bulunan Altınbeşik Mağarası'nda ‘Sen ve Sel’ adlı şarkısına klip çeken Tuğba Özay, “Diğer sanatçı arkadaşlarımızın onca paralar verip sadece bir stüdyoda çekim yaptıklarını görüyoruz. Baktığımız zaman kliplerin hepsi birbirine benziyor. Onlara tanıtımına katkı yapabilecekleri yerlerde klip çekmelerini tavsiye ediyorum” dedi.

Albümünde yer alan ‘Sen ve Sel’ adlı şarkıya dünyanın en büyük yeraltı mağaralarından biri olan Altınbeşik Mağarası'nda Eyüp Dirlik yönetmenliğinde klip çeken Tuğba Özay şıklığıyla göz doldurdu. Klip çekimine 35 kişilik bir ekiple gelen Özay, klipte giydiği kıyafetler için 6 ayrı modacı ile çalıştığını söyledi. Doğal sarkıtların olduğu mağaradaki buz gibi suyun içinde de çekim yapan Tuğba Özay’ın heyecanlı olduğu görüldü.

Gece yarısı saat 03.00'a kadar devam eden çekimler esnasında Özay birkaç kez düşme tehlikesi de atlattı. Gece yarısına kadar süren çekimler nedeniyle çok yorulduklarını belirten Tuğba Özay, “Altınbeşik Mağarası'ndayız. Canla başla çalışıyoruz. Ama gerçekten burası nefis bir yer, şahane bir atmosfer.

Türkiye'de daha önce böyle bir klip çalışması olmadı. Altınbeşik Mağarası çok önemli bir mağara. İnanıyorum ki, bu çekimden sonra bizim de buranın tanıtımına katkımız olacak” diye konuştu.

Adem ÇETİN/DHA