Kobe, İtalya'da 'son' diyecek

NBA'in süperstarlarından Kobe Bryant, çocukluğunun bir bölümünü geçirdiği İtalya'da kariyerini sonlandırmak istediğini açıkladı

28 Haziran 2010, Pazartesi 14:32
A A

Bir sponsorun daveti üzerine Dünya Kupası maçlarını izlemek için Güney Afrika’da bulunan Kobe Bryant, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Babasının İtalya’daki bir basketbol takımıyla anlaşması üzerine 6 yaşındayken geldiği bu ülkede 7 yıl yaşayan Kobe Bryant, İtalya’nın Dünya Kupası’ndan elenmesinden büyük üzüntü duyduğunu söyledi.

"AC MİLAN TARAFTARIYIM"

Bir dönem futbol da oynadığını belirten Los Angeles Lakers’ın yıldız oyuncusu, “İtalya’nın elenmesini beklemiyordum. Yazık oldu. İnanıyorum ki 4 yıl içinde tekrar başarı yakalarlar.

Çocukluğumdan beri futbola düşkünüm. İtalya’dayken AC Milan’ın taraftarıydım. Bir gün Van Basten, bir gün Maradona, başka bir gün Baggio olmayı hayal ederdim. Ancak sonunda bir basket oyuncusu oldum” diye konuştu.

Bu sezon Los Angeles Lakers’la biten sözleşmesini 3 yıl daha uzatan Bryant, “Kariyerimin sonunu, büyüdüğüm ülke İtalya’da getirmek istiyorum. Bu rüyamı da gerçekleştireceğim. O ülkede yaşayan hala birçok arkadaşım var” dedi.

ESMA ÇAKIR/ROMA (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;